arygnoc

Je policajný kôň podrobený nejakému špeciálnemu výcviku?

Má nejakú špeciálnu výbavu, napr. protišmykľavé podkovy (kevlar?), nepriestrelné sedlo (alebo aj vestu – nejaký prehoz), plynovú masku (počas 1. a 2. svetovej vijny kone mali špeciálne plynové masky) a pod.?

Nejlepší odpověď
anonym

Výcvik vybraných koní je nákladnější než kůň samotný. Po zařazení koně do služby (podle specializace) je samozřejmě vybaven ochrannými pomůckami pro vykonávání těchto úkolů tak aby nedocházelo ke zbytečným zraněním koně nebo jezdce (policisty) nebo civilistů.
Něco jiného je běžná jízdní hlídka v chatové oblasti a něco jiného je kůň nasazený proti demonstrantům při nepokojích.
Jak vypadá kůň vystrojený „maskou“ chránící oči je vidět na videu z policejního zásahu jízdní policie v létě t.r. při demonstracích v Č.Budějovicích

http://budejo­vice.idnes.cz/dru­ha-demonstrace-proti-romum-v-ceskych-budejovicich-pd2-/budejovice-zpravy.aspx?c=A130706­_102941_budejo­vice-zpravy_kol

Další odpovědi
briketka10

ano chodí do kurzu
http://equi.wz­.cz/policie3.html
Doplňuji:
jestli mají protismykové podkovy
jsem se nikde nedočetla a o těch
vestách také ne, ty plynové masky
měli ve válce určitě, ale my nyní
neválčíme možná, kdyby byl použit
slzný plyn nevím, jestli koním škodí ?

tatanka

Určitě mají speciální výcvik, který obsahuje mimo jiné odolnost vůči křičícímu davu, různým rozbuškám atd.

Andre5000

Policejní koně určitě, ale někdy mám pocit že policajti ne.

arygnoc

no tam je viac o policajtoch, ako koňoch ;) <hoci sú to tiež zvieratá, ale tie koníky by predsa len zaujémali viac, teda ich výcvik a výbava>

[zarazil ma odstavec:

"b)teoretická zkouška:

  • otázky z právní teorie:
  • trestní zákon,
  • trestní řád,
  • zákon o přestupcích, …", až potom pozerám, že to je pre policajtov-jazdcov.

    ]

briketka10

ty plynové masky ještě s německým nápisem
jsem měla doma byly ve dvou bednách s
křížem jakože zdravotní materiál i s návodem
k použití, akorát byl zpuchřelý nějaký měchýř
a hadičky, prodala jsem je sběrateli byly s 2.sv.
války našla jsem je na půdě..