postcd

Je pohodlnější, šetrnější, snazší holit se žiletkou a nebo břitvou?

tedy mám na mysli v tomto ohledu porovnat holení ručním strojkem s žiletkou ( http://goo.gl/rYc­CzQ ) a holení břitvou ..

  1. pouze vodou
  2. s holící pěnou/mýdlem

děkuji za vysvětlení

Nejlepší odpověď
mosoj

Schválně.
Ohol se jednou břitvou a pak dej vědět, pokud to přežiješ.
Mydlíš se proto, aby vousy změkly a to jde lépe mýdlu nebo pěně než čisté vodě.
Doplňuji:
Tak se hol na sucho a uvidíš.

Další odpovědi
Drap

Při troše cviku se břitvou oholíš daleko pohodlněji, levněji a lépe. Mluvím o klasické břitvě, ne o té do které se vkládá žiletka. Naučit se holit břitvou, neni až zas tak nic obtížného. Za párkrát se to naučíš.

Questman

Nevím, holím se teprve pár let a používám strojek se žiletkou a pěnu a je to velice pohodlné a po ráno i celkem příjemné :D
Osobně jsem břitvu zkusil jen jednou a málem jsem se podřízl a právě proto používám raději strojek :)
Doplňuji:
mosoj
Nevím, já pěnu používám na holení hlavně kvůli zklidnění pokožky a zabránění zarudnutí. To nevím, jestli můžou tak rychle vousy nějak změknout, já teda natřu pěnu, jdu kabelařit a pak hned holím, takže víc jak pár minut stejně nemá čas působit :D

da ny

V učňovském středisku se kdysi kadeřnice učívaly tahy břitvou na balónku.
Ne každá to dnes umí, většina používá i na vyholení krku, kolem ucha, „kotlety“ i v dámském kadeř. strojky. Ty šikovné břitvu :)
Strojek, hlavně ráno je jistě bezpečnější, pohodlnější a rychlejší.
Vzpomínám na dědu, byl to vždy krásný obřad, když se holil břitvou ;)
http://britva­.cz/zacineme_s_brit­vou.html

tencosepta

Nejlepší je kombajn, mám to odzkoušené.