partep12345

Je podvyživa když vážíte o 13 kil méně než má vážit člověk který je vysoký 155 cm ?

Odpovědi
arygnoc

čech: – to je ale vychrtlina.
módne mólo: čo tu behá taká buchta?
etiópske dieťa: oh, tlouštík.
dietológ: upravíme teda váhu.
telegrafný stĺp: kľudne sa za mňa schovaj.
lekár: na kapačky!

Luciet

Nejprve bych chtěla upozornit, že BMI je pouze orientační. Avšak rozdílům nad 10kg od minimální a maximální váhy v určitém věku věnujte pozornost. Mohou vést k anorexii či obežitě.
Poznámka: podvýživa = stav, kdy příjem živin, či schopnost organismu je využít, nedostačují pokrýt potřeby organismu
podváha = příliš nízká hmotnost jedince vzhledem k jeho tělesné výšce

Drap

Ano, je to podvýživa.

anonym

Kdo určil, kolik „má vážit člověk který je vysoký 155 cm“??
Pokud lékař, ano – jde o podvýživu.
Pokud jde o nějaký BMI či jiné, podobně obskurní tvrzení – nevěř všemu, co se kde dočteš…
😉