Je podle vás výraz „hajzl“ ve významu WC vulgarita, urážka, hrubé nebo nevhodné chování?

Podle mne je to širokou veřejností běžně používané hovorové slovo.

Doplňuji: zdá se, že jediný, koho to nepřekonatelně konsternuje, je Dudu a admin. Člověk by řekl, že už umí používat to, co mají mezi ušima…

"Vaše odpověď:

Jo, mám stromeček na hajzlu. Oranžový, voňavý.

byla smazána administrátorem z důvodu: Vulgarity, urážky, hrubé nebo nevhodné chování.."

Nejlepší odpověď
annas

  1. hajzl ve významu mizera, nečestný či nesympatický člověk atd. je slovo vulgární, nespisovné, patří do obecné, nikoliv hovorové češtiny. . Přenesený význam od 2.
  2. hajzl – WC. Také nepatří do hovorové češtiny, ale do češtiny obecné.

Původ z rakouské nebo bavroské němčiny a u nás se objevilo asi v r 1926.
Německy Scheisshäusel – kálet x domeček. Kdysi něco ošklivého, páchnoucího..

Podle Slovníku nespisovné češtiny, Kolektiv autorů

Je rozdíl mezi hovorovou češtinou = spisovná podoba mluvené češtiny a češtinou obecnou ´= nespisovná čeština.

Takže záleží na tom, kde výraz použijeme.

Další odpovědi
gecco

Jsou situace (typy společnosti), v nichž bych toto slovo nepoužil, v jiných zae naprosto klidně…
😉

Drap

Jistě máš pravdu, že je to hovorové hojně užívané slovo, ale i přes to se zřejmě do vybrané společnosti příliš nehodí.

Lamalam

Pro mě je to běžná součást hovorového jazyka a nijak mě to nepohoršuje.

cochee

Ve významu WC je to hovorové slovo. Tebou vyjmenovaných kvalit to nabývá ve významech jiných nežli WC.

anonym

Pro mě je to vulgární slovo, někdy mi to taky ujede, ale běžně ho teda nepoužívám.

anonym

Jde o hanlivou symboliku ve smyslu „odpad společnosti“.

Střevo je pouze nevhodý deviant, ale nevědomost neomlouvá?!

marci1

Spisovné to jistě není, ale tento výraz nepoužívám. 🙂
Nelíbí se mi to.

ReHu

Záleží na konkrétní společnosti a situaci.

lexx

není, to si myslí jen puritánští pokrytci

Nakobyl

To je tady jeden či dva puritán i a ti nemají co dělat a tak hlídají čestnost. Staročeský název pro ono zařízení je výse.nice. A to se vůbec nesmí použít

Lamalam

annas > váš překlad výrazu Scheisshäusel je krásný eufemismus. Nebojte se jadrných výrazů, mi to sneseme i o svátcích.

Lamalam

Omlouvám se za to „mi“.