jarní VLK

Je podle vas Vlk nositel dabla ?

no drive se to tak rikalo a az do nedavne doby povazovan za vraha lidstva , Zrouta malich deti , zla postava v lese . I presto ze lidi vlkum zapachj a drzi si od nas odstup . Ve volne prirode se snim neda temer potkat lec by vas mel na dohled . Utuci jen na zver lidi by si nevsimal jsou pronej mali a nebezpecni i kdyz maj malo potravi v podobe mrsin .

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Ne

Moje odpověď je rozsáhlejší, protože vlk nikdy nebyl považován za „nositele“ ďábla. Vlk byl v průběhu historie jak uctíván, tak zlořečen.

Vlka jako nenasytného dravce uctívali šamani primitivních loveckých společenství. Ve vlky se při svých rituálech proměňovali Laponští šamani, tunguzští šamani používají ochranné vlčí symboly. Často prý byli posedlí vlčím duchem. V mýtech ostatních obdobných kultur se často hovoří o kouzelnících, které k sobě povolávaly ženy ve vlčí masce. Na severovýchodě Ameriky je vlk mocným zvířecím duchem, který obdařuje šamana nadpřirozenými schopnostmi a pomáhá léčit jeho pacienty. Šamani ve vlčí masce mohou komunikovat s divokými duchy lovu. Američtí indiáni uchovávají legendu o vlčím démonovi, který dokáže kousnutím změnit člověka ve vlka.

Vlk byl symbolem krutosti a zla. Je přirozeným nepřítelem ústředního symbolu křesťanství, beránka. Lidé jsou již od útlého věku vychováváni ke strachu z vlka. Jako příklad můžeme uvést nám všem známou pohádku o Červené Karkulce.

V pověsti o založení Říma se praví, že zakladatelé města Romulus a Remus, nemanželští synové boha války Marta a svedené vestálky, byli vhozeni v koši do řeky Tibery. Byla to vlčice, která se jich ujala, odkojila je svým mlékem a tím je zachránila před smrtí. Proto se vlčice stala symbolem Říma, ale i neohroženosti a dravosti celé říše Římské. V průběhu slavností konaných na počest boha plodnosti (Lupercalia) se oslavovala i legendární vlčice.

http://delta-shop.vltava2000­.cz/shops/7829/wol­f/vlci/vlci.htm

Další odpovědi
anonym

Ne

Doplňuji:
Vlci jsou zvířata žijící podle přírodních zákonů a bojující o své přežití a místo na zemi. Lidé mají stále z něčeho strach, ale dost často má spíše velké oči. Myslím si, že největším ďáblem je právě člověk. Pro mě jsou vlci nádherná zvířata.

quentos

Ne

vzhledem k tomu, že ďábel neexistuje, tak těžko

anonym

Ve smyslu dikce otázky nikoliv. (I když psaný projev napovídá tzv. „vlčímu dítěti“, jež nepoznalo dobrodiní školního vzdělání).
Ale v přeneseném smyslu a na tomto webu, nejspíš ano. Stejně jako v přírodě se sdružují do smeček, i tady je jich už 6, z čehož 3 se zaregistrovali zázračně týž den v 4/2012, stejně pokládají otázky s „vlčí“ tématikou, zásadně se navzájem bodují a používají vlčí praktiky – v tom lidském pejorativním kontextu.
Viz zdejší smečka:
http://www.od­povedi.cz/user-profile/questi­on/12904?user­ProfileQuesti­onList-paginator-page=2 Andy.vlk, (7/10)
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/30552 vlk samotař, (4/12)
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/30762 Vlk z lesa, (4/12)
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/30672 Vlk Tomba, (4/12)
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/31796 marek vlk, (6/12)
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/32543 jarní VLK, (7/12)

  • dalších 2 100 odkazů na výraz „vlk“ – ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=vlk

anonym

Ne

Doplňuji:
Podle mě je vlk krásný zvíře a zaslouží si konečně respekt. V předminulém století byl v Evropě málem vyhuben, (vybit) a to hlavně díky hloupým a pověrčivým lidem.
PS. Moje slova quentos.

www

Volím tuto možnost, poněvadž vlk je jen zvíře jako každé jiné.
Nevím však co to je reálně ďábel, nic podobného totiž neexistuje 😉.
Zkušenost, chceš-li názor

led

Ne

Vlk na rozdiel od človeka Diabla nepozná, nemyslí virtuálnym spôsobom. Diabol vznikol, až keď človek začal rozmýšľať.
Hladný vlk dokázal uloviť aj človeka, preto si ho človek stotožnil s diablom

anonym

Ano

Milý jarní Vlku,ďábla nám nepřineseš ani nic jiného,ale zasmrdíš to tady řádně. Číst tvojí otázku je téměř stejná ztráta času jako na ní odpovídat. Nebudu tě odkazovat na lištu nebo kodex už tak jsem ztratila dost času a ty bys to beztak nepochopil,stejně jako pravidla pravopisu.:D

Lukasy

Ne

Doplňuji:
Vlk je inteligentni a krasne zviře.

Rocker

Ne

Doplňuji:
Vlk nemá s ďáblem nic společného,to jsou jen výmysly hloupých lidí.

anonym

Ne

Nositelem zla jsou chyby

Reuef

Ne

Doplňuji:
ale pokud by mi nejakej Vlk prinesl Diabla III vubec bych se nezlobil

annas

Tomu, komu moje odpověď vadila: „Než za sebou práskneš dveřmi, ověř si,
z které strany je klíč“…

„Odemkli“ admini…

anonym

Annas,vážím si tvé odpovědi,ale jen co se týče obsahu.Jinak -pokud si nevážíš svého času a chce se ti házet perly sviním,budiž-je to tvoje rozhodnutí,ale kvalitní práci na Odpovědích si představuji jinak.Ze strany adminů i ostatních stran.S úctou a pozdravem:D

annas

Ad Bohemica, děkuji. Tebe není rovněž příliš vidět. Také omezuji působení. Většinou reaguji jen na jazykové a podobné dotazy, snažím se podělit o své vědomosti, případně vyheldat vyčerpávající informace, ale mnohým se to nelíbí.

Zjistilas něco o Putimákovi? Odborná instituce nikde nic nenašla.

A.

anonym

ahoj,návštěva v Putimi se bude teprve konat a svoje poznatky určitě sdělím.:D

annas

Díky. A.