Rokio

Je podle vás špatné, pokud jiný národ přenáší svoji kulturu do jiného národu?

Mám na mysli, jestli je špatné, pokud do ČR migruje nějaký národ a ten na místo, aby se přizpůsobil kulturním zvykům České republiky, sem přináší svoje kulturní zvyky.

A co když jiná kultura převálcuje zvyky kultury našeho státu? Je toto v pořádku?

Můj otec a já si myslíme, že když my (nebo jakákoliv jiná země) přijme migranty, tak by ti migranti měli být rádi, že vůbec byli přijati a měli by se přizpůsobit.

Můj učitel občanské výchovy si naopak myslí, že vytváření multikulturního státu je v pořádku.

Jaký je váš názor na tuto problematiku? Měli by se cizinci přizpůsobit, pokud sem půjdou, můžou sem přinést svoje kulturní zvyky, ale brát v potaz, že kultura státu, kam vycestují, má hlavní slovo, nebo je naprosto v pořádku, aby zapřínili vzniku multikulturního národu?

Odpovědi
Kura

Migranti se musí přizpůsobit dané zemi.
Pokud je země štědrá jako Švédsko, tak po 5 generacích se musí přizpůsobit původní obyvatelé, protože to holt s tou štědrostí přehnali.

da ny

Je rozdíl mezi přenášením (vyznáváním), vyžadováním, vnucováním, ohrožováním.
Za sebe se domnívám, že multikulturalismus v dnešní podobě je nebezpečný, krátkozraký. Jsou věci, které nelze postavit na stejnou úroveň s ohledem na uznávání rozdílných hodnotr.
Pro některé zájmové skupiny je to opět jen byznys.
Též se domnívám, že pokud si vyberu cizí zemi jako svůj nový domov, budu respektovat tamní morálku, zákony a zvyky. Zvyky si mohu v rámci talního zákona udržovat v rámci rodiny své, tak, abych nikoho neomezovala a neohrožovala.
Toto je zřejmě náhled tzv. západní vyspělé společnosti, tedy menšiny lidstva na světě.

hapiky

V civilizované či demokratické společnosti nejsou kulturní rozdíly tak markantní, proto je docela lehké se přizpůsobit. Ti co nechtějí nebo nemohou, ať zůstanou raději doma k prospěchu všech. Jen velmi málo prvků kultury přivandrovalců je možné akceptovat.

xxx3

řekl bych, že lepší než bědovat o chuděře kultuře, kterou může něco, či někdo převálcovat, je lepší kulturu pěstovat a rozvíjet. Mimochodem, přinejmenším polovina stylů populární hudby vznikla kvůli promíchání různých kulturních vlivů.

led

Zaujímavá otázka ako sa tento pohľad na prispôsobovanie v priebehu historie mení
V staroveku sa dobyvateľ snaží zaviesť svoje právo a zvyky aj na územia ostatných území.
Po príchode Slovanov na dnešné slovanské územia (imigranti od Uralu, vytláčaní Ázijskými kmeňmi) sa domáce kmene museli buď prispôsobiť, alebo odísť, alebo zahynúť (ako národ) V Strednej a Východnej Europe začalo platiľ „Slovanské právo“.
V prípade Bulharov to však bolo naopak, tento kmeň (národ) sa asimiloval (začlenil) do slovanskej kultúry a ostalo po ňom len pomenovanie (a čiastočne fyzignomia časti obyvateľstva)
A v priebehu stáročí sa imigranti (kam prišli) zmiešavali s pôvodným obyvateľstvom.
Až prišiel Biely človek na Západ a dobyl Ameriku a pôvodní obyvatelia sa mu museli prispôsobiť, alebo zahynúť… a vďaka prisťahovalectvu sa tu začal vytvárať a rozvíjať moderný multikultúrny štát.
XX.storočie vytvorilo tzv bipolárny svet, v ktorom sa štáty, národy a národnosti zmietali raz na jednu, raz na druhú stranu…
A ako je to dnes?
Bránime sa prijímať cudzie vplyvy
chránime si vlastnú minulosť
pred tlakom z východu,
ale bezmyšlienkovite prijímame vplyvy
zo západu
aj za cenu straty vlastnej identity.