Avatar uživatele
Mika47

Je podle vás lepší notebook nebo tablet?

Na vánoce jsem dostala peníze a už delší dobu toužím po notebooku. Chtěla bych ho na časté serfování po netu, poslouchání hudby, aby měl kapacitu alespoň 500 GB, Windows 8, wifi, bluetooth, bezdotykový a do 10 000,– Kč. Když jsem to řekla rodičům (kteří tomu nerozumí) tak taťka řekl, jestli si nechci koupit tablet, že je menší a lehčí a levnější atd..... Tak teď nevím, co by bylo lepší… Noťas jsem původně chtěla s windows 8, ale mobil mám s androidem tak by možná bylo lepší si koupit ten tablet s androidem???(ta­blet s windowsem stojí stejně jako noťas..)Já fakt nevím. Zas tak tomu nerozumím. Prosíííííííím o radu!! Díky za každou odpověď.
Doplňuji:
Díky, taky si myslím, že je notebook lepší. A jakou značku máte? Jste s ní spokojeni? Co byste doporučili?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 3772 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Noťas

V tomto případě bych volil rozhodně noťas !!
Doplňuji:
Do 10000 si zase až tak moc vybírat nemůžeš, ale osobně jsem spokojen s Acer.

Upravil/a: beer

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
badisko

Noťas

jak pro koho notebook toho zvladne bezesporu vice … pro mne je to notebook .tablet mam ..ale lezi mi ve skrini je to hracka na nic ..pro mne je absolutne nedostacujici ..(Dobry tak na cesty)
jinak tato otazka.. uz byla zodpovezenena vicekrat …projdi si toto .. http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=je%20lep­si%20notebook%20ne­bo%20tablet
Doplňuji:
Lenovo .Acer ..hp ..a vcelku nehorazne drzky jsou noteboky Toshiba .. ikdyz v cr nejsou mezi uzivateli moc rozsireny …tak s nimi mam dobrou zkusenost …
ono take zalezi jak se k Pc clovek chova …kdyz si treba motas polozi na nohy bez podlozky a notebook nema dostatecne chlazeni komponenty odchazeji drive …dale je nutne cisteni atd …

Upravil/a: badisko

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Noťas

Doplňuji:
Má mnohem všestrannější využití než tablet a tuto vlastnost určitě časem oceníš 🙂

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Noťas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Noťas

Určitě notebook… Osobně jsem spokojená se značkou Toshiba. Předchůdce byl Acer, které jsou známy přehříváním… U ostatních často narážím poslední dobou na hp a lenovo… Za ten svůj jsem dal ve slevě kolem 12 000, ale stojí za to, to ti teda řeknu… Osmičky wokna jsem si zlikvidovala, ty byly vyvinuty spíše pro ty tablety a mobily, ale na notebooku se zdaleka tak nevyužijou, já jsem s nimi ztrácela nervy… ostatně jako i s ostatními windowsy :P

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Noťas

Doplňuji:
Jednoznačně notebook. Lze na něm provozovat daleko více věcí. Tablet má výhodu, že je lehčí a tudíž mobilnější. Pro práci se moc nehodí, je spíše (až na výjimky) pro zábavu.
Na cesty používám malý a lehký ASUS 13,3" a doma výkonný Lenovo 15,6", který je trvale připojen jako k dokině.

Upravil/a: suaeda

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Noťas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gami.Pet

Noťas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brillant

Noťas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Tablet

Ty dva přístroje se právě liší účelem použití. Notebook je plnohodnotný počítač (má klávesnici), lze na něm TVOŘIT obsah – například programovat nebo používat kancelářské aplikace – Word, Excel. Ty jsi právě napsala činnosti, na které klávesnici téměř nepotřebuješ – budeš obsah pouze KONZUMOVAT – otec nevědomky, přestože tomu nerozumí, odhadl účel správně. Na net a poslouchání hudby Windows nepotřebuješ, ten Android stačí. Pořiď si tablet. PS: na co potřebuješ půl terrabajtu místa, nikdy jsem takovou sbírku hudby neviděl? :-O

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rohlik

Noťas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

Noťas

je lepší kombajn alebo práškovacie lietadlo?

oboje má svoje výhody i nevýhody.

noťas vs tablet:

záleží na tom, čo budete na nete (i mimo neho) so zariadením robiť.
tablet:
pokiaľ nie je s dokom a poriadnym programovým vybavením, nič neurobíte (seminárku, výpočty, spracovanie textu, obrázkov a pod), je dobrý ako médium na sledovanie videa, hudby, surfovanie, proste uživateľsky.
má málo pamäte.

noťas:
dokáže všetko čo tablet, akurát je ťažší, nemej skladný (riešením je minibook, netbook).
inak ostatné jeho vlastnosti sú iba plusy: pamäť, programové vybavenie.

tablet je hračka do postele pred spaním, autobusu, vlaku, frajerinka, celkovo zbytočnosť.
noťas je pracovný nástroj, s ktorým sa možno i pobaviť.

značky:
dnes v podstate neexistujú vyložene zlé značky.
najrozšírenejšie (v cenovej hladine 10.000):
acer
asus
lenovo
toshiba

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Evuše

Noťas

Doplňuji:
ntb, ale v tém případě asi nejlepší značka asus a acer a spíše netbook.
Notebooků do 10 000 moc není a nejsou ani příliš výkonné.
Nevím, co vidíš na win 8, brala bych 7, ale to už je individuální :)

Upravil/a: Evuše

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
robosobo

Noťas

Doplňuji:
Určitě NTB… Klidně i nějaký menší, ale pozor na výkon, kdysi jsem měl NTB, který byl rád, že utáhl windows XP, který byl již předinstalovaný.

Upravil/a: robosobo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nikolqa.o

Noťas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Poklička

Noťas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

Tablet

Tablet – hlavně pro konzumaci obsahu (vytváří se obtížněji)
Notebook – pro konzumaci i vytváření obsahu
Píšeš, že chceš spíš obsah konzumovat, takže bych doporučil tablet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Majkl95

Noťas

Doplňuji:
Androidu se vyhni velkým obloukem ;) nemám s ním dobrý zkušenosti… pomalej, sekavej, hnus :D Jsem rád že jsem se ho zbavil a místo něj jedu na Windows phone ;) Je to skoro stejný jako Windows :) co se ovládání týče teda :)
Já mám radši tablet ale musí to být s Windowsem a mít klávesnici :) takže takový tabletonotebook :D mám tenhle tablet ASUS VivoTab RT TF600T tak zkus na něj juknout

Upravil/a: Majkl95

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alfonz.SPO

Tablet

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Juliettka

Tablet

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek