dgfdgf

Je podle vás lepší, aby v lese nebo třeba u hradu byla asfaltová cesta, nebo je lepší hliněná cesta?

Asfaltová snižuje požitek z přírody nebo požitek ze středověký stavby ale líp se po ní chodí. Tak co je lepší?

A prosim pomožte mi s mojí předchozí otázkou. Děkuji

Nejlepší odpověď
tforro

Jelkož vozím dříví z lesa, tak je pro mě lepší asfaltka. I hliněná cesta nevadí, ale musí být udržovaná.

EDIT:
V lesích bývají často polomy a to jsou pak stromy poházené po cestě. A pokud s těžkou technikou pojedu po hliněné cestě, tak bude za chvíli v takovém stavu, že si tam chodec zláme kotníky.
Alternativou, která zapadá do přírody místo asfaltky jsou kamenné cesty, které jsou v lesích stovky let a ještě stovky let budou… Jenže tam kde nejsou těžko dneska bude někdo budovat.

Další odpovědi
Karolínka <3

Lepší je hliněná, pokud se jdou turisté projít po hradě tak se lépe chodí po hliněné cestě než po asfaltce a to i u lesa, přece houby nerostou na asfaltce. Příjde mi to i vizuálně hezčí a tou asfaltkou se ničí akorát příroda.

Nuk nuk

V lese jednoznačně prašná, normální vyšlapaná cesta. Asfalt v lese nemá co dělat a osobně mi tam vadí i ty štěrkové paskvyly, které se do lesů často dnes zavádí.
U hradů zaleží, u kterých. U takového Karlštejna už si asi oko zvyklo a snese i ten asfalt, ale i u středověkých staveb jsem spíš pro méně modernizované úpravy, když ne prašná, tak alespoň dlážděná.

A nevím, kdo Vám nakukal, že po asfaltu se lépe chodí. Po asfaltu se lépe jezdí, ale z chůze po asfaltu mnohem rychleji bolí nohy.

Emefej

Dlážděná.