dolik

Je podle vás Bůh (pokud existuje) spravedlivý?

Doplňuji:
Co si tedy můžeme myslet o církvi,která tyje z našich daní a o existenci Boha nás přesvědčuje?

Nejlepší odpověď
anonym

Kdyby byl Bůh takový,jakého nám církev představuje,nebyl by svět takový jaký je.Stačilo by dodržovat desatero přikázání a byl by ráj na Zemi.

Další odpovědi
dabel

Kdyby byl bůh tak nedopuští určité věci.Ale proč všichni říkáme pane bože prosim atd?

dudu

Říká se, že všichni jsme děti boží, pak Bůh je v každém z nás. A tedy, jaká je společnost, takový je i Bůh.
A jestliže bohové byli při našem stvoření a přijdou se mrknout na svůj výsledek /boží soud/, pak si nedělejme jako lidstvo iluze a připomeňme si jak nakládáme v laboratoři se vzorky, pokud se pokus nezdaří!

Monny

Myslím si,že neexistuje.Ne­dopustil by takový bordel a takový špíny co se dneska děje.Kdyby byl to by byla jiná spravedlnost!!!Je sice pravda,že když nás něco bolí a trápí tak voláme pane bože ale s bohem to nemá co společnýho,musíme se stím poprat sami.

Mili @

Pane bože, prosím… to říkáme, když už nevíme kudy kam, nebo potřebujeme pomoc…
A říkáme to všichni, kupodivu i ateisté!
Snad podvědomě věříme, že nad námi někdo bdí?

Jó, kdyby každý dodržoval desatero božích přikázání, to by byl „ráj na zemi“ !!!

anonym

podle všeho nic takového jako Bůh, který by nad námi bděl neexistuje, a tedy nemá ani smysl pro spravedlnost. Je i trochu bláhové v to doufat, většinou se to vymstí. Smysl pro spravedlnost musí být především v nás … stejně pro smysl pro zásady, které se nám snažíl autor(-ři) z větší části nadčasového „desatera“ vštěpit.

(imo)

Tata

Pokud je bůh spravedliví musí být i všemohoucí a vševědoucí. V bibli je naznačeno, že bůh dělal něco jako experimenty s lidmi a ne vždy se mu to podařilo. Například Sodoma a Gomora, dvě města kde žili nejnemravnější lidé. Jak využil svou spravedlnost a všemohoucnost k nápravě zbloudilých oveček? Stejně jako každý vědec v laboratoři po neúspěšném pokusu, vzorky zlikvidoval. Je v tom snad něco spravedlivého? Pokud byl vševědoucí, jak je možné, že nechal popravit potupným způsobem svého syna, spasitele lidstva. Jak se zachovala tato všemohoucí a vševědoucí postava potom? Odvrátila svou tvář od svých oveček a nechala je na pospas hříchů a pokušením. Pokud by tato postava někdy existovala, potom rozhodně nebyla vševědoucí a všemohoucí. O spravedlnosti nelze hovořit v žádném případě, to by musel v první řadě trestat sám sede za nepozornost, nedůslednost a nedbalost.

mosoj

Bůh ( nebo to co pod tímto názvem existuje )
řídí vesmír. Moc si o sobě myslíme. Lidé jsou pro něho ( nebo to) něco jako pro většinu lidí atomy. V minulých dnech proběhla zprávička, že v celém vesmíru je několik miliard planet které by mohly být z našeho dnešního pohledu obyvatelné. Takže třeba na nás zapoměl.
Podotýkám, že jsem ateista. Přesto používám slova panebože a pod., protože je slyším kolem sebe, tak jako se učí dítě mluvit.

Ono volat Kalousku nebo Paroubku pomoz mi,
by sice vyšlo nastejno, ale byla by z toho estráda.

mojitek

…a nejlepsi na tom je,ze nikde se nepise o „bohu“ ale o bozích z vesmiru…
To co nam predhazovalo a predhazuje krestanstvi neni ani trochu zalozeno na pravde

poa.li

Bůh sám je spravedlnost. Nespravedliví jsou lidé… Mají svou vůli a důvody být, ale zároveň i jedinečnou příležitost takoví nebýt..

hanulka11

Kdyby Bůh byl ,nebyly by na zemi taková zvěrstva jako jsou.

monkey

jsem ateista.pokud ale budu vycházet z toho co je v bibli napsáno tak je to takhle:bůh a jeho protivník říkejme mu třeba satan měli spor.ten se týkal toho že lidi se bez boha neobejdou,nebo obejdou.otázku zodpoví jenom čas,řekli si.a tak satan sestoupil k zemi a dělá tady čurbes jaký svět neviděl.bůh teď neudělá nic protože čas stále běží.čeká a čeká kolik oveček mu zbyde.nikdo neví jak dlouho se čekat bude.že by do roku2012?končí májský kalendář…jen tak mimochodem prý někdo spočítal kdy rohatej sestoupil k zemi,bylo to prý v roce 1914-první světová…to se hodí co.ten dotyčný to prý spočítal tak pár stovek let před první světovou.....ale takových výpočtů už bylo:-)

K zamyšlení

http://www.kza­mysleni.estran­ky.cz/clanky/spra­vedlnost-bozi-nebo-lidska-.html

aapepe

jestli je bůh přezdivka,pro lidi co tahaj penize z důchodcu,zna­silnujou deti a lžou celýmu světu,tak potom opravdu existuje AMEN…