JájsemRaibek

Je pobyt ve vesmíru sedm měsíců dlouhý?

Tak vypustili nějakou raketu na Mars a ta tam doletí za 7 měsíců.
Neznám další podrobnosti, ale myslel jsem si, že cesta na Mars je delší. když si vezmu jak dlouho někteří kosmonauti ve vesmíru přebývají, není těch 7 měsíců zas tak moc.
Proč tedy nepošlou na Mars i nějakého kosmonauta? Určitě by jim předal více informací než nějaká mašinka.

Nejlepší odpověď
mosoj

Po ročním pobytu ve stavu bez tíže, trvá min. půl roku než se zdravotní stav kosmonauta zmátoří.

http://techne­t.idnes.cz/iss-kelly-kornijenko-052-/tec_vesmir.as­px?c=A150327_150246_tec_­vesmir_kuz

Další odpovědi
jáára

Návrat by byl asi problém… Navíc po cestě nejní žádná reštaurace.

anonym

Myslím, že ta raketa letí vyšší rychlostí, než by mohli kosmonauti zvládnout.

Pokud jde o nepřerušovaný pobyt ve vesmíru, je dosavadním rekordmanem Valerij Poljakov, který pobýval na stanici Mir 437,7 dne, tedy rok a necelé tři měsíce, a to v letech 1994 a 1995. Ženský rekord pak drží Sunita Williamsová se 195 dny (2006–2007 na ISS).

Zdroj: http://vesmir­.stoplusjednic­ka.cz/jaky-kosmonaut-jaka-kosmonautka-stravili-ve-vesmiru-nejvice-casu

led

Nejde len o fyzicky a zdravotný problém, ale aj psychická osamotenosť človeka. Čleveka, ktorý je fyzicky sám, ale v skutočnosti neustále monitorovaný mnohými ľuďmi. Títo pozorovatelia, radcovia, pomocníci vidia vonkajšie prejavy, ale vnútorne sa so svojimi myšlienkami musí počas tohto samotárskeho pobytu len sám so sebou.
Kto už bol sám medzi ľuďmi, pochopí…