Kura

Je pobyt psa na balkóně týrání ?

Balkon má cca 1 × 8 metrů a pes je na něm zavřený 8 – 10 hodin denně, prostě ráno ho tam vyšoupnou a až někdo dojde z práce, tak ho pustí dovnitř. Misku s vodou a žrádlem tam má.
Je to týrání ?
Doplňuji:
OK, já jen pro jistotu. Na balkon slunce nesvítí prakticky vůbec a začali ho tam dávat až cca dva týdny zpětně, takže v zimě byl doma. Jedná se o středně velkého psa.

Nejlepší odpověď
anonym

Záleží na plemeni psa a o to, jakou má pes péči, „až někdo dojde z práce“ – venčení, procházka, pobyt ve ´společnosti´…
Ale nejspíše o „týrání“ nejde – 8 sqm je pro většinu plemen dostatečně velký ´kotec´ a má-li vodu a žrádlo (a netrpí-li např. trvale přímým sluncem), pes není týrán.

Další odpovědi
beer

Není zcela obvyklé, ale záleží i na dalších okolnostech, abych si trufnul situaci zhodnotit:
Jak moc svítí/nesvítí na balkon slunce, jestli tam prší/neprší, roční doba, chování a druh psa, atd.

Doplňuji:
Pokud tam tedy nestrádá v důsledku meteorologických vlivů a má pití včetně žrádla, je klidný, nepovažuji to za týrání.
Vet. praxe

Lamalam

Řada kotců, ve kterých jsou psi umístěni trvale, často ani těch 8 m2 nemá a za týrání to nikdo nepovažuje.

briketka10

u nás je zavřený jeden malej bišonek na betonovým
dvorku od 8 – 15 hodin a naříká po paničce, ale aby ji
neviděl, když přijede z práce, tak má na brance stěnu
skučí, vyje, jako vlk to myslím, že je týrání a slunce tam
svítí celý den je nepříjemný ho poslouchat jen co si já
otevřu balkonový dveře na zahrádku :((
Doplňuji:
bude půl sedmý a pejsek na dvorku
naříká doteď dostal jen nažrat, kdyby
tak někdo zavřel na ten dvorek ji asi
by se dost divila, ale nedovolím si nic
jí říct, protože je to děsná čarodějnice :((

anonym

Na balkoně prostě nemá pes co dělat, ani velký, ani malý. Majitelům jde asi o to, aby pes v době jeho nepřítomnosti nenadělal v bytě škody a to, že třeba čůrá přes mříže dolů, to už je majiteli jedno, taky jsem to viděla, ještě když jsem žila v paneláku, pozorovala jsem to, protože ten byt s balkonem byl naproti našemu, stačilo jen odtáhnout záclonu a zírat a nevěřit svým očím. Chudák pes, nemohl za svoje majitele, ale svou potřebu vykonával přímo tam a bylo vidět, jak to všechno teče balkonem dolů, bylo to v osmém poschodí a všechno to teklo dolů, pod nima měli lidi prádlo, kytky a všechno to bylo podělaný, no nechtěla bych bydlet pod nimi. Ještě ke všemu tam teda slunce smažilo, boudu tam sice měl, ale nelezl do ní, tak jen tak stál a koukal přes ty mříže a štěkal a štěkal. Je to týrání samotného psa, slunce neslunce a taky je to týrání všech nájemníků, co tam bydleli, jak pod ním, tak i vedle něj.

novaky

palec Beer. Krátce, jasně, s rozvahou.
Briketko: já bišonka měl. Je to roztomilý idiot. Hloupého psa už nikdy

briketka10

novaky
hele ta ženská odpoledne přijde z práce
bydlí v jiném bytě než ten pejsek on žije
s babičkou a její dcerou..začne vařit, prát
no, ale on ji vidí pobíhat po celým dvoře
a to ho dráždí, proto štěká a naříká babka
ta ho ráno vystrčí na dvorek a nestará se
co je se psem má tam načůráno všude
ho..a a šlape v tom fůůj..kolikrát jsme ho
se ségrou hlídaly a je to moc hodnej, milej
pejsek jen musí mít lásku a pozornost
a né být odstrčený :(

anonym

briketko10, to by mohla být jaká chce čarodejnice, já bych ji nejdřív upozornila, že to, co dělá, nedělá dobře a kdyby nereagovala, tak bych ji napráskala, psa bych fotila během dne, jak tam je, to musí být pitomá bába, žejo? V útulku by mu bylo možná líp

marci1

Ve většině měst a obcí platí vyhláška, která zakazuje chov zvířat na balkóně.
Já bych tam psa rozhodně nikdy nedala a myslím si že tam nemá co dělat. ☹
Diskuse : http://www.ifau­na.cz/psi/nemod­forum/r/detail/104531/pes-na-balkone

anonym

Jasně, že tam nemá co dělat. Kdo nemá na psa čas a prostor, nemá si ho pořizovat.

gagaga

soukromy vzkaz pro aryho !!
tohle vubec nectete !! :)

  • iv-