Michal Kole

Je po zpocení se lepší vypít minerálku nebo multivytamínový juice (džus) pro doplnění vypocených látek z lidského těla ?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Dalo by se říct obojí, ale nejlepší jsou tzn. sportovní nápoje.
Víš vůbec, jaké látky člověk ztrácí potem? Hlavně minerální látky (hořčík, sodík, draslík), aminokyseliny, hormony,močovinu, kyselinu mléčnou, stopové prvky atd.
Takže ztracené minerály doplní minerálka, ale džus zase díky obsahu sacharidů doplńí energii a právě ty sportovní nápoje jsou vyváženou kombinací všech potřebných látek.
Více v odkazu:

Zdroj: http://zdravi­.dama.cz/clanek­.php?d=4974

Další odpovědi
Drap

Určitě minerálku.

anonym

Michale, úplně nejlepší by byla voda z kohoutku. Pokud ale trpíš na křeče v důsledku občasné mimořádné zátěže, tak by byla optimální minerální voda Magnezie.

mosoj

Po zpocení je nejlepší se napít !

honza19hk

pivo!

quentos

mě fascinuje, jak z nás dělá blbce tím, že napíše po juice do závorky „džus“, ale napíše vYtamín s „Y“ :{D>

Lucijej

Přeci předpona vy- vý_, ne?
vy-tamín, pře-tamín, o-tamín :))