Je plavání důležité k rozvoji řeči?

Je plavání důležité k rozvoji řeči?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

nemyslím, verbální vyjadřování je jednou z mých nejsilnějších stránek (což mám potvrzeno ze všech stran), přesto jsem byl do patnácti neplavec ;{DD

Další odpovědi:

Zlatý

Domnívám se, že plavání nemá vliv na rozvoj řeči, ale na uvolnění kloubů, páteře, posiluje tělesnou kondici a zbavuje děti strachu z vody.

Pokročilý

Ahoj, plavání vede k rozvoji hrubé motoriky,která má velmi úzký vztah s řečí,takže já myslím, že ano.

Myslím, že obě kategorie toho společného mít
moc nebudou.Asi tolik,(mohu se samozř.mýlit)
jako skok do dálky s rozvojem sluchu.

Ano taky, ale pouze v kojeneckém věku, potom je vliv plavání na rozvoj řeči zanedbatelný.
Jak už tady někdo napsal, souvisí to s rozvojem hrubé motoriky (mluvíme o dítěti),periferních nervových spojení a celkovým vývojem mozku. Laicky - čím dřív dítě naučíme aby ovládalo tělo, tím více zbude prostoru pro intelekt. literatura: Jaroslav Koch: Výchova kojence v rodině

Zdroj: http://openlibrary.org/b/OL418 3079M/Vy%CC%81chova_kojence_v_ rodine%CC%8C

Stříbrný

Asi ne.

Stříbrný

Ne nijak zásadní a to dokonce ani v kojeneckém věku, jak se zde objevuje. Příklad můžete vidět právě v plaveckých kursech pro miminka - všechny plavou, ale řeč je stejně rozdílná jako u těch, které neplavou.

Mírný dopad to může mít u nějak tělesně postižených dětí nebo u dětí s kombinovanými vadami - řekněme např. u dítěte, které má pohybovou a zároveň nemluví - tam to někdy funguje tak, že když se uvolní jedna bariéra, s druhou už je to snazší, ale ani tady bych to neviděla jako jednoznačnou přímou souvislost a už vůbec ne zaručenou.

Ještě malý doplněk, trochu opačného charakteru, poněkud odporující zastáncům toho, že rozvoj hrubé motoriky napomáhá rozvoji řeči - můj syn plavání moc neholdoval, tudíž jsme s tím skončili, samostatně začal dost pozdě v poměru k tabulkám a ostaním vrstevníkům, ale v roce ovládal asi 18 slov a v roce a půl začal mluvit ve větách.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.