Avatar uživatele
Registrovaný

Je platná výpověď z PP, když tam je jiný datum narození?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Podle mého názoru, je takováto výpověď platná...

Pokud výpověď obsahuje i jiné ´identifikátory´ zaměstnace jako napříkad:
- adresa trvalého pobytu
- odkaz na pracovní smlouvu zaměstnance (zpravidla se uvádí kterého dne byla uzavřena)
- název pracovní pozice

tak je výpověď platná i s nesprávným datumem narození.

Pro tento případ je ale nejdůležitější ustanovení § 72 zákoníku práce (viz níže), která dává zaměstnanci možnost, aby upozornil na údajnou neplatnou výpovědi, ale nejdéle do 2 měsíců po dni, kdy by měl prac.poměr skončit. Pokud tak neučiní, tak je platná i výpověď, která byla podána nezákonně.

---------
§ 72
Neplatnost rozvázání pracovního poměru výpovědí(...) může (...) zaměstnanec uplatnit u soudu nejpozději ve lhůtě 2 měsíců ode dne, kdy měl pracovní poměr skončit tímto rozvázáním.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast2h4.aspx

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.