Mára.kunta

Je platná smlouva ve které je špatně i/y?

Za prvé pokud je chyba ve jménu například místo jména Heydrich by bylo Heydrych a pod. za druhé kdyby se podepsala smlouva víhradní smlouva místo výhradní smlouva atd.?

Nejlepší odpověď
gecco

Takovýto ´překlep´ nemá na platnost smlouvy vliv.
Rozporovat platnost smlouvy by bylo možné např. v případě, kdy by překlep ve jméně dovolil záměnu osob (i proto se jako identifikace osob ve smlouvě používá r.č., adresa…), pravopisná chyba pak nemá, pokud jde o (ne)platnost smlouvy, žádný význam …

Další odpovědi
cukrar

Gramatické chyby nemají vliv na (ne)platnost smlouvy.