karfigol

Je pití alkoholu něčím zdravý?

Na http://biolekar­.cz/vyuziti-cerveneho-vina-v-medicine-dokaze-zlepsit-pamet-ochranit-pred-infarktem/ píšou, že je pití vína zdravý. Může bejt zdravý třeba i pití vodky nebo piva? Nemyslím tim samozřejmě dát si 20 kousků v hospě, ale třeba nwm jen pár piv denně, co myslíte?

Nejlepší odpověď
Kepler

V malém množství může být zdraví prospěšný, zvláště ve formě červeného vína. Pivo dělá hezká těla. Vocatus in manus medici elit (alkohol v rukou lékaře je lékem). Jenže hodně lékařů se s tímto zdůvodněním uchlastalo k smrti.

Další odpovědi
klumprt

Střídmé, pravidelné a nenárazové pití jakéhokoli druhu alkoholu může být zdraví prospěšné. Dokonce prospívá i játrům!

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/364758-pijte-alkohol-denne-ochrani-vam-to-jatra-a-prodlouzi-zivot-radi-odbornici.html

da ny

Víno na cévy (2 – 6 dl), hlavně červené s naloženou komonicí l. Štamprlička tvrdého ráno (i na tlak), u piva je to 12° Plzeň nebo Radegast
(ideálně sklenka před jídlem, ne po něm…).
Od 60 let se má „pít“ pravidelně radí známý kardiolog (pořad K. Šípa):D
10°a méně stupňové pivo je pro ledviny nebezpečné (zvláště ve větším množství..

dubraro

Rozumné a pravidelné pití malého množství alkoholu je skutečně pro zdraví přínosné, zejména u osob vyššího věku. Pivo proplachuje ledviny a chmel je regulérní léčivá bylina. Červené víno má příznivý vliv na oběhový aparát. Kvalitní destilát posiluje imunitní systém. Nezanedbatelný je také vliv na psychiku, zmírnění neuróz a depresí.

iceT

Babička povídá:
„Já na zlepšení trávení piju pivo,
při nechutenství piju bílé víno,
při nízkém tlaku červené víno,
při vysokém koňak
a když jsem nachlazená, tak si dám slivovici.“
„A babičko, kdy pijete vodu?“
„Tak takovou chorobu jsem ještě neměla.“

zjentek

Pití alkoholu není prospěšný ničemu, ani zdraví. Alkohol může posloužit jako nosič, který „přinese“ do jater třeba nějaký byliny. Proto se macerát z různých bylin nechává taky zkvasit, aby alkohol, vzniklý kvašením splnil tuto funkci a byliny ti pak lépe zabraly, třeba k čištění tý játry.
Ovšem jako bylinkář amatér nechápu, k čemu je takový játře bobrý chmel, brambora, žito a nebo hroznový víno!

anonym

Do jisté míry ano,ale jen do té míry,pak už né,tu hladinu musíš poznat sám.
Vínko červené je o
pravdu zázračné a tak jedno pivko
denně taky neuškodí.
Na zdraví.
Jen pozor na to …po pití mnohém…rozume sbohem.

Mc Merkurion

…především se ti krásně pročistí hlava, žaludek, takovej čaj s rumem je dobrá prevence proti nachlazení…