Je pes vhodným společníkem pro dítě s mírným projevem atopického ekzemu?

Je pes vhodným společníkem pro dítě (8 let) s mírným projevem atopického ekzemu? Dcera touží po psím kamarádovi a já bych jí ráda vyšla vstříc, má s tímto někdo jakékoliv zkušenosti? Nechci zbytečně riskovat.

Odpovědi
ReHu

Já bych se poradila s lékařem, veterinárním i ošetřujícím, ale myslím, že to vadit nemělo.

qwerty

Podle mě – atopika – by měl každý doktor říct, že ne. Protože je to alergen. Nicméně sama se svými dvěma kočkami, které jsou výrazně horším alergenem, jsem důkazem, že i toto jde. Jen ta jara jsou k zbláznění..ble ble fuj, škrábání je děs.

anetadela1

Kamarádka má taky dceru atopičku a mají normálně v bytě psa. A jejich babička má taky psa a ještě 3 kočky. A nikdy se nezmínila o tom, že by psa museli dát pryč. Nesmí akorát jíst určitý potraviny a mám i dokonce pocit, že se jí to lehce zlepšilo. Takže pes zřejmě nevadí.