Neonka

Je pařížská Eiffelovka jediným dílem G. Eiffela, nebo je tvůrcem ještě dalších zajímavých staveb ?

Nejlepší odpověď
annas

Eiffel se stal předním evropským stavitelem mostů.
Kromě mostů Eiffel stavěl také nádraží (v Toulouse, baskickém San Sebastianu, nejslavnější asi v Budapešti), plynojemy, zdymadla (na řece Moskvě), ale také kostely, kasina, obchodní domy, zkrátka všechno, kde se dala uplatnit ocelová konstrukce.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:s0-RE2IDbxsJ:klub­.slovniky.cz/cla­nek/gustave-eiffel+Stavitel+E­iffel&cd=1&hl=­cs&ct=clnk&gl=cz&sou­rce=www.google­.cz

Další odpovědi
Miroslavst

Gustave Eiffel také navrhl Laa Ruche v Paříži. Tato stavba se stala, stejně jako Eiffelova věž, orientačním bodem města. Jedná se o kruhovou strukturu, která vypadá jako velký úl. Eiffel také vybudoval viadukt Garabit, železniční most blízko Ruynes en Margeride v départementu Cantal. Dále Gustave Eiffel navrhl například maják usazený na ostrově Mony na Puertu Ricu. Maják byl vystavěn v roce 1900 Spojenými státy, které získaly ostrov po konci Španělsko-americké války.

hanulka11

navrhl také vnitřní struktuální prvky k Soše svobody