Je papež zástupca boha na zemi…?

Pokiaľ by sa kresťanstvo za Konštantína nestalo jedinným dovoleným naboženstvom v Rímskej ríši, tak možná by dnes Európa oslavovala nejakého TROLLA alebo ŠAMANA, nebodaj RADEGASTA…???

Nejlepší odpověď
Michal

ANO,Je.

Další odpovědi
Nuk nuk

Papež je zástupcem Boha na zemi pouze pro katolickou církev.
Pokud se ovšem podíváte pořádně do Bible, nenajdete tam o určování JAKÉHOKOLIV Božího zástupce jedinou zmínku. Ba naopak, pokud se jím sám někdo určil, nebo jím byl určen lidmi, byl Bohem podle toho potrestán (takové pokusy najdete především ve Starém Zákoně).
Bůh nepotřebuje žádného zástupce.
Papežský post vznikl v Římě, právě v době, kdy se křesťanství stalo státním náboženstvím. V té době se totiž stalo ani ne tak náboženstvím, ale nástrtojem moci, a takový nástroj moci potřeboval i někoho, kdo by jej kontroloval a řídil, proto vznikl papežský úřed.

Koho by Evropa uctívala, kdyby se křesťanství nestalo státním vyznáním, nebo kdyby nedošlo k rozšíření moci Říma dále do Evropy, můžeme jen hádat. Pravděpodobně by každý národ měl své náboženství, ačkoliv je pravda, že křesťanství se do Evropy dostávalo ještě před koncilem, jen výrazně pomaleji.

Michael Ch.

to povidani pod otazkou je nejak mimo misu, ale k otazce – papez se tez oznacuje jako „namestek Kristuv“. Takze dalo by se to mozna rict i tak. Kvuli tomu byla tez ta schizmata a nemate pouze jednu cirkev, ale i plno jinych. Podle katolickeho vyznani je. Ale pokud jde o papezskou neomylnost tak ta se bere pouze je-li vyhlasena ex catedra..