Rokio

Je osoba nebezpečná společnosti nebo sobě a psychopat totéž?

Nebo jsou mezi těmito dvěma pojmy nějaké rozdíly?

Odpovědi
Drap

Pokud je osoba nebezpečná společnosti, tak je společnosti nebezpečná. Pokud je nebezpečná sama sobě, tak je nebezpečná sama sobě. Pokud je někdo psychopat, tak je psychopat. Vzájemně se mohou tyto vlastnosti kombinovat.
Když je někdo nebezpečný, nemusí být ještě psychopat, ale může. Pokud je někdo psychopat, neznamená to nutně, že je nebezpečný, ale může být.

da ny

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Psychopatie
Ty máš zálibu v psychiatrii ? Většina tvých otázek je z oblasti psychopatologie, internet na vše odpoví…
Rozvíjej i jiné „koníčky“ 😁

Nuk nuk

Nemusí to být totéž.