štamgast

Je opravdu Balaton vidět z vesmíru?

Nejlepší odpověď
MacChill

Nedokážu říci, nikdy jsem ve vesmíru nebyl

Když si ale pustím Google Earth tak ho vidím maximálně z výšky asi 5 km..

Další odpovědi
Pájo

Učinil jsem stejný pokus s Google Earth, jako kolega…
Tak jinak …Balaton má podle Wiki rozlohu 596 km².
Palm Islands v Dubai jsou viditelné z vesmíru
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pal­m_Islands
třeba poloostrov „Palm Jumeirah“ má 25 km²
Vím, že se to nedá takhle porovnávat..ty ostrovy na modrém podkladu doslova svítí, ale přesto mne to vede k osobnímu žávěru, že Balaton z vesmíru vidět je ;)

Děda Louda

Když se to vezme, z vesmíru (z oběžné dráhy kolem Země) je vidět i naše kočka.

lexx

Z jaké vzdálenosti ? Špionážní družice z oběžné dráhy dokáže přečíst SPZ auta.