Kelt

Je omezena horní věková hranice pro řidiče?

Karel Gott (75) měl autonehodu. Možná ji nezpůsobil on. Existuje nějaká hranice pro řidiče? Ten člověk třeba vidí dobře, ale jeho reakce je pomalejší a také rozhodování není takové, jako u řidiče 30 – 40 let průměrně. Neměly by se tito starší lidé posuzovat jinak? Nechci nikoho diskriminovat.

Nejlepší odpověď
talka

Věková hranice je snad určena jen zdravotním stavem řidiče – jezdí i devadesátiletí – a někdy bezpečněji než mladí zbrklouni.

Další odpovědi
jjj123456789

Není, akorát musíš v 65, pak v 68 a pak co dva roky na prohlíku u doktora.

Pepa25

Není, jen od 65 jsou povinné prohlídky u doktora („posuzování zdravotní způsobilosti“) …

mosoj

On toho Gott sám určitě moc nenajezdil , takže nemůže mít tolik praxe.
Pokud vím tak mne na silnici ohrožuje úplně jiná kategorie řidičů.

Emefej

Od 65 musí na pravidelné lék. prohlídky. Doufám, že toto diskriminační opatření bude vzhledem ke zvyšující se hranici pro odchod do starobního důchodu, brzy zrušeno.