arygnoc

Je olovené sklo bezpečné?

môže sa z neho bez rizika uvoľnenia (uvoľňovania) olova konzumovať (nápoje).
Jedná sa o olovený krištáľ.

Nejlepší odpověď
anonym

Daleko větší riziko spočívá z jiných zdrojů Pb, přesto se nedoporučuje skladovat a uchovávat některé potraviny s výskytem potravních kyselin, jež by mohly uvolňování dlouhodobě napomoci, v těchto nádobách, především s olovnatými glazurami.
Nápojový křišťál (s obsahem do 28% PbO) na pití by měly být bezpečné, jinak by je zkušebny neuvolnily do prodejní sítě (nebo by musely mít výrazné označení, že slouží jen k dekoraci).
A ještě jedna rada nakonec: Pokud žijete ve velkých městech s exhalacemi nebo máte z nějakého důvodu pocit, že váš organismus může být zanesen olovem a jinými těžkými kovy, konzumujte hodně mrkve a kapusty, jejichž pektin má mít schopnost vázat až 80 % těžkých kovů a vylučovat je z těla.
Další v odkazu:

Zdroj: http://zdravi­.doktorka.cz/po­zor-olovo/

Další odpovědi
Drap

Při běžném užívání se olovo z něho neuvolňuje. Nebo alespoň to takto všichni tvrdili

anonym

Arygnocu, měli jsme firmu na likvidaci akumulátorových baterií. Mám za to, že za tu dobu mám v sobě tolik olova, že pít z olovnatého křišťálu bych mohla od rána do večera už celý zbytek života. Neobávám se o to, že toto je výrobek ohrožující zdraví.