Je odvážné v dnešní době prodat televizi či být bez ní?

Obešli se bez ní lidé už od nepaměti a měli plnohodnotný život. Do té doby, než někdo sestrojil TV a ta se brzo rozšířila až tak, že se stala jakýmsi standardem pro domácnost. Kdo na ni měl, tak si ji většinou pořídil. Dalo by se připustit, že si TV dokázala zotročit většinu světa a lidi ji prostě musí mít? Nemluvím o tom, jak často se na ni kdo dívá, ale i o jejím vlastnictví. Prostě nad námi vyhrála. :) TV doma máme, ale kdyby nebylo rodičů, tak jí šoupnu do bazaru.

PS: Není potřeba poukazovat na jiné závislosti jako PC, alkohol, cigarety atd, protože na to se neptám. :)
Bylo by to moc lehké svést to tak, že každý má nějakou závislost. :) Bavme se prosím jen přímo o TV.
Budu rád za vaše komentáře.

  • Jo a prodáte TV, či jste v jejím vlastnictví/mo­ci? :)

Já už na ni více jak 10 let nekoukám a je mi totálně ukradená.

Nejlepší odpověď
Psychotic

Kdybych televizi nepotřeboval k videoherní konzoli a nepoužíval ji jako monitor k PC, klidně bych ji prodal. Není na tom nic „odvážného“. Buď ji používáš nebo ne a pokud ne, proč ji mít?

Ale chci se ohradit proti v podstatě všem tvým argumentům. „Obešli jsme se bez X od nepaměti“ je asi ten nejhloupější. Od nepaměti jsme se obešli bez brýlí, penicilinu a lidských práv. Tyto věci nad námi „nevyhrály“, prostě je mít chceme. I televizi mít chceme. Nejsme jí zotročení, jen je to dobrý lék na nudu, pokud není nic lepšího na práci.

Další odpovědi
dubraro

Televizor nemám a ani mi to nepřipadá nějak odvážné. Spíš naopak, šetřím své duševní zdraví.

xxx3

to jsi další, kdo vylévá s vaničkou i dítě. TV sama o sobě škodlivá není, v její moci (spíš v moci určitých pořadů) je pouze ten, kdo nemá moc věcí na práci.

dudu

Promiň, ale v čem je vlastně smysl Tvojí otázky. Prodat televizi a věnovat se jiným aktivitám přece není projevem odvahy, ale svojí svobodné vůle. Odvahou by možná bylo, pokud bys spolu se Simpsonovými ve virtuální realitě po vzoru neandrtálců začal lovit mamuty a konzumovat jejich na ohni restované maso.

Nuk nuk

Odvážné? Mně spíš připadá odvážné ji mít.

A teď vážně. My ji nemáme. Jediný důvod proč ji nemáme, je, že jsme prostě usoudili, že ji nepotřebujeme a tak jsme si jí jednoduše ani nepořizovali. Nechybí nám. Těch pár věcí, které bychom opravdu chtěli vidět, si najdeme na internetu. Děti si na večerníček zajdou k babičce. Takových lidí, kteří televizi dobrovolně nemají, znám víc.

jáára

já ji daroval i se stboxem… nechybí.

Mc Merkurion

…nepleť si pojmy s dojmy, něco jiného je tv jako vysílání a něco jiného jako monitor > to mám na stažený filmy čumět na noťasu? už takhle mam voči v hajzlu,takže,o ja­ké tv se budem bavit? a tv vysílání prodat nemůžeš, naopak, přestože jej nepoužívám, poplatky platit musim…