neplavec

Je odpovídání na otázky práce?

Dá se podle vás odpovídání na otázky ostatních uživatelů na odpovedi.cz považovat za práci? Je to vyhledávání informací na internetu, správné formulování vět+ nutné znalosti. Pro mě je to stejně náročné jako nějaká složitější manuální činnost, např. pájení.

Nejlepší odpověď
Deli

Pro mne je to relax, mezi prací svou a prací v domácnosti si prostě občas sednu a kouknu, zda jsou tu nějaké nové zajímavé otázky…

Další odpovědi
Drap

Pokud by ti za to někdo dával mzdu, tak je to práce. Jinak je to zábava

www

Ano, je to práce, pokud se to nefláká.
Když odpovídám jen z hlavy, což se zde nenosí, musel jsem ty informace nejdříve nastudovat a to není samo.
Jakmile musím hledat, je nutné přemýšlet o správných klíčových slovech ap., což je také práce.
Samozřejmě, někdy to může být současně i zábava.

anonym

Pro mě se jedná spíše o zábavu a odpočinek.

Michal Kole

Když vím tak rád poradím a vysvětlím.

Jen mě vadí, že když se na oplátku na něco zeptám já, tak hned jsem v nenávisti, přitom otázky některých tázajících jsou někdy mnohem větší adept na smazání, než moje.

např. když když se někdo zeptá „Pustím televizi a ona zrní, co mám dělat“ ? Co máme odpovědět, když nevíme, jestli je televize naladěná, jestli nevypadl kabel, jestli nevypadl vysílač.

Ale na druhou stranu se zase musí vzít v potaz, že ne každý tazatel je „odborník“ a neví jak se správně zeptat, nebo jaké detaly pro řešení problému uvést.

ivzez

Záleží na otázce. Na některou lze odpovědět přímo, jiná vyžaduje dostatek předběžných odborných znalostí, případně dohledávání nebo další analýzu.

Pokud by se ale na odpovědi pohlíželo jako na práci, pak bych nesrovnávala s prací manuální, ale s prací duševní.

led

Rozmýšľať je naozaj niekedy ťažšie ako manuálna práce, aj tá najsložitejšia (keby ste nerozmýšľali, ani tú zložitú manuálnu prácu nespravíte).

stejné jako pájení (?), tak sa veľmi nenamáhate rozmýšľaním :)
(tam treba hlavne pevnú ruku a cit, nie?)

odpovedanie na otázky je pre mňa hlavne relax, cvičenie rozumu – nielen telo potrebuje cvičiť, ale aj rozum. tak ako píšete „Je to vyhledávání informací na internetu, správné formulování vět+ nutné znalosti. “

baghira

Pro mě to není práce, ale zábava