mosoj

Je odposloucháván mobilní telefon během vyzvánění ?

V sobotu se mně stala tato příhoda s mobilním telefonem.
Vytočím požadované číslo. Během vyzvánění se ozvala hláška, že volám do sítě jiného operátora.
Ulevil jsem si do telefonu slovy " ty mně můžeš taky ..... Potom jsem byl, jako obvykle, spojen s požadovaným číslem.

Během cca 10 min. jsem obdržel SMS zprávu, která obsahovala sdělení, že pokud nechci poslouchat uvedenou hlášku, mám si ji deaktivovat.

Jak je to možné ?

SMS samozřejmě přišla od operátora.

Odpovědi
Hlada

Je to volitelná služba. Operátoři ji zavedli poté, co byla umožněna přenositelnost čísla. Teď už není možné podle čísla zjistit operátora. Některé tarify mají vyšší cenu, pokud se volá do sítě jiného operátora. V takovém případě je výhodné mít hlášku aktivovanou, aby bylo předem jasné, kolik se bude za hovor platit.

ptámsenaotáz

Volaný si z vás udělal legraci a hlášku řekl on sám. Jinak to není možné.

Cenobita

Souhlasím s „ptámsenaotáz“, ale jistá pravděpodobnost existuje i u operátora, ale moc se mi tomu nechce věřit.

Další problematika je, že jde odposlouchávat i telefon, který leží na stole a nevolá, někdy je nutné mobil vypnout nebo i vyndat baterku – ale to už je také dost sci-fi, asi nejsi tak VIP osoba aby tě sledovali z BIS/CIA/FBI/ÚOOZ.

Kryšpín

Při budování komunismu sledovačka byla STB, nýní je to daleko jednoduší, proto gauneři po akci zahodí simkartu a i telefon