Je odběr kostní dřeně z hrudní kosti bolestivý?

Nejlepší odpověď
kropitko

Vlastní zkušenost s tím nemám,určitě to ale je nepříjemné.

Další odpovědi
Saurus

No, mamka mi kdysi říkala že její kamarádka byla nemocná a museli jí dělat ten odběr a prý to bylo docela dost bolestivý… Ale zase jsem poznala pár lidí kteří kostní dřeň darovali, takže šli na ten odběr dobrovolně a ti zase říkali že to bolí jen trochu, někteří říkali že vůbec, že je to v pohodě… Takže asi jak pro koho.

vagra

Odběr kostní dřeně z hrudní kosti se provádí ambulantně,vy­šetření nebolí, ale podle pacientů nejsou příjemná.

Zdroj: http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/kostni-dren-9623