kazisvět

Je obvyklé větší množství řas na bulharských plážích?

Letos jsem byl v Bulharsku v Obzoru a na výrazné části pláží, včetně hotelové pláže, bylo větší množství řas, viz obrázek. Plavání mezi řasami není úplně příjemné. Jedná se na bulharských plážích o běžnou věc, nebo je velké množství řas na plážích a ve vodě v Bulharsku spíše výjimečné?

Odpovědi
PořádSmutná

Bohužel je to zcela běžné. Proto už se k Černému moři nikdy nevrátím. Loni mi to stačilo. 😁

Klaproth

Výskyt řas je v Bulharsku stejný jako všude jinde. Bulhaři jsou pouze trošku liknavější při jejich úklidu. Byl jsem tam asi patnáctkrát, tak hrozné to není a dá se s tím žít. V jiných zemích to je podstatně horší, např. v Portugalsku v Algarve jsem zažil nánosy řas do výše cca 1,5 m.