dougie

Je obsažen v čaji kofein?

Nejlepší odpověď
quentos

ve většině čajů ne. Obsahují jiný alkaloid – tein.

Další odpovědi
annas

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=kofein+v+%C4%8Da­ji&sa=Vyhledat#1373

Drap

V některých ano, tein obsažený v čaji má někdy dosti podobné účinky.

elektrikář

Ano sice v trochu jiné chemické vazbě dřív se mu říkalo tejín.Podle nových poznatků je to klofejín.
Doplňuji:
Tak už mi ten překlep nešel opravit Je to kofejín.

Ciss

Řekla bych, že ne. Ale asi jde o druh čaje. V některých být obsažený může, ale u těch klasických ne.

Ar

Paradoxně čaj (rostlina) obsahuje více kofejnu než samotná káva, ale protože na přípravu šálku se použije menší množství rostliny než při přípravě kávy, tak v šálku ho obsahuje méně.
Takže ano čaj obsahuje kofein

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­fein

VoxMortis

Ale to je také na tom jak ten čaj uvaříš. Tein se uvolňuje první 1,5 minut. Takže když ten čaj po 1,5 minutě dáš do jiného šálku budeš mít dva. V jednom tein a v druhém NE. Jinak čaj je lepší než káva v tom, že tn tein zůstává v těle déle. Takže dlouhodobě pomůže lépe než káva.

elektrikář

V ovocných a bylynných čajích není. Jen v černém a zeleném čaji.