Avatar uživatele
Danina65

Je objimání stromů smysluplné, nebo pitomost?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? quentos, chachar1922, marci1, gecco před 3033 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Stromům tím neublížíš – takže pokud to tobě něco přináší, je to smysluplné…
😉
Já zase rád čichám vůni lesa…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Záleží na každém, jak si to kdo vyhodnotí. Do lesa chodím každý den, stromy sem tam obejmu, ještě si je i „poslechnu“ a cítím tu přírodní energii, která mě nabije. 🙂 Finové dokonce tvrdí, že objímání stromů působí proti rakovině. Samozřejmě už pobyt v přírodě a hlavně v lese je pro člověka pozitivní.
"Věda potvrdila, že objímání stromů může příznivě ovlivnit zdraví tím, že mění vibrační frekvenci. Objímání stromů získalo popularitu v době hippies, ale nyní získalo oficiální podporu. Objímání, ale i dokonce samotná blízkost stromu, pomáha zlepšit zdraví mnoha způsoby. Nedávno publikovaná kniha shrnující provedené studie na toto téma přináší důkazy, že mají stromy pozitivní vliv na řadu duševních nemocí, hyperaktivitu, ADHD, potíže s koncentrací, deprese či bolesti hlavy. 🙂
Čtěte více na http://www.ra­dostnezpravy.cz/ve­decky-potvrzeno-objimani-stromu-je-zdrave/

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

Někdo v tom objímání smysl vidí – ekologičtí aktivisté např. 😁
A to, jako pitomost nevidím chtějí ty stromy zachránit, ale
většinou se jim to nepodaří. Je jich málo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Vnímaví a citliví lidé mohou zaznamenat nějaké pozitivní účinky.Mě je v lese dobře a to stromy neobjímám.:-) Naopak se cítím špatně ve velkých obchodních centrech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Netreba brať všetko doslova. Prijímať fyzicky energiu prírody, tým je aj „objímanie stromov“, uvoľnenie mysle na príjem „duchovnej energie“ prírody, nie je nikdy na škodu príjemcovi. Nehaňte ľudí, ktorí v dobrej vôli konajú ináč ako vy.
K prijímaniu energie, netreba sa dotovať umelinami a liekmi, keď stačí prechádzka v lese, parku, vánok na lúke, vôňa kvetov, dotykom kôry stromu, precítiť život pod ním, nezakrývať oči a tvár pred slnečným jasom. Krátky dotyk prírody dokáže dať viac než obrazovka počítača za celý deň.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Asi na tom něco bude. Slyšela jsem o jednom objímači a ten to dotáhl dost vysoko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pokud to dělá pan president Zeman, je to smysluplné!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pucipuci

Ano, ale chce to trochu víc, než obejmout stromek. Měl by být statnější,zdravý a hlavně s ním mluvit. Poprosit ho o trochu energie, pak se uvolnit a chvíli setrvat, stačí se i o strom opřít třeba v sedě, je to praktičtější poloha, z hluboka dýchat, na nic nemyslet a pak poděkovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Po pár becherovkách je to nezbytnost, jenom ta smůla na saku mi potom vadí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Obojí:
Pro jednoho smysluplné, pro jiného nesmysl…

Ale ať už je to, jak chce, jak si lidé (někteří)
mohou dovolit takhle vykořisťovat stromy?!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek