Je o normální? (pro holky)

Ahoj, mám trošku „problémy“ se svou MS. Nejdřív jsem ji měla úpe pravidelnou, asi půl roku, pak se mi zpozdila dva měsíce. Pak jsem ji dostala zas normálně pravidelně. To bylo v poho. Ale pak jsem ji dostala hned za dva týdny od té minulé a teď to vypadá, že ji teď taky dostanu, tu poslední jsem měla taky před cca dvěma týdny. Že tak brzo? Nechápu to , nejsem nemocná ani ve stresu, je mi 14. Poradíte?
Doplňuji:
Ne, ale nevím ,jak bych na tu gynekologii šla? Jak to mám říct mámě?

Nejlepší odpověď
briketka10

poradím ti zajdi si na gynekologii ..

Další odpovědi
anonym

Bez ohledu na rady ostatních se ptám: proč řešíš jak to sdělit matce?
Pokud nemáš plnohodnotný pohlavní vztah a z toho určité obavy z důsledků a nepravidelné menstruace, lékařského vyšetření a reakce matky, tak nechápu..
Za běžné („normální“) situace by tvůj vztah s matkou měl být natolik v pořádku, že nebudeš mít obavy se svěřit, naopak máma by tě měla hnát jako první na gyndu!
Ale jinak- na gyndu se objednat můžeš i bez vědomí mámy. Zdraví je nade vše, i nad obavy z reakce maminy…
Doplňuji:
Promiň, ale teprve teď jsem dočetla odpověď od Samba a musím reagovat. Nenech se ohrozit (a hlavně tvoje zdraví) laickými radami, které jsou pouze subjektivními názory, ale v žádném případě odborné rady. Nikdo tady neponese zodpovědnost za následky chybných rad!
Moje dcera kdyby dala na podobné rady, neučinila by mě babičkou. Právě pro nepravidelnosti menstruace byla jí lékařkou doporučena na upravení cyklu hormonální antikoncepce daleko před zahájením pohlavního života a vše se dostalo tam kam mělo.
Dnes je mnoho trendů, některé i odmítají konzervativní léčbu, určitou potravinu atd.. Já i mnozí moji vrstevníci jsme zažili už tolik trendů, které jsme ve zdraví přežili ačkoliv jsme byli „špatně“ odchovaní a žili jsme úplně nesprávně a nezdravě , ale žijeme a neděláme si s tím hlavu! Úplně zbytečně navštěvujeme lékaře, když nám, něco je, užíváme předepsané léky, dokonce i antibiotika a vůbec jsme na prahu úhynu špatnou životosprávou!
Uvědom si především, že na této poradně nefunguje žádný lékař! Veškeré rady jsou méně, než jakákoliv rada od odborníka, tedy od lékaře, pokud se ti něco nebude pozdávat, diskutuj a ptej se!…ale s lékařem-odborníkem!
Místní kokodání neber vážně!

kapka

Jen doplním, je ti 14 let, musíte s mamkou vyhledat dětskou gynekologii, kde ji hledat poradí třeba tvoje dětská obvodní doktorka. V patnácti letech přejdeš na dospěláckou gynekologii, třeba tam kam chodí mamka.
Preventivní návštěvou gynekologie určitě nic nezkazíš, i kdybys žádné problémy neměla. Za mého mládí jsme byly v osmé třídě na gyndě na preventivní prohlídce povinně se školou. Tenkrát se se školou chodilo i k zubaři. 🙂

Doplňuji:
Mám dceru 15. letou. Takže – vlastní zkušenost. Na gynekologii můžeš opravdu i sama. Ale já tedy chodila s dcerou, případně ji doprovodila babička. Teď v patnácti právě přešla k mojí dospělácké gynekoložce a už si tam došla sama.

marci1

V Tvém věku je nepravidelná menstruace běžná, ale vždy je lépe se poradit s gynekologem.
Doplňuji:
V každém případě se poraď s maminkou. Určitě Ti poradí co a jak.

anonym

Tohle způsobují hormony. Radit Ti můžeme horem dolem, ale jediná skutečná pomoc je prostřednictvím gynekologa. Na upravení menstručního cyklu potřebuješ injekci. Neboj se toho, jsou to dost časté poruchy a dnešní medicína se s takovými problémy umí úspěšně vypořádat.
Doplňuji:
Víš, mně se máma ptala, jestli je všechno v pořádku a ačkoliv jsem se tehdy styděla, tak jsme se o těchto věcech dokázaly domluvit. Na tom přece nic není. Mamince řekni, že máš nepravidelně měsíčky. Stejně bude lepší, když na tu gyndu zajde s Tebou.

Braník

Na začátku cyklu (12 – 14 let) dívky trápí nepravidelnost tohoto jevu, ale není to nic vážného, ani zdravotně závadného. Pokud dostaneš první menstruaci je možné, že příští měsíc žádná nebude, a ten další měsíc také. Obecně se bere tolerance půl roku, než by si dívka měla dojít na gynekologii. Samozřejmě se nic nestane, pokud si tam dojde dřív a ujistí se, že jí doopravdy nic není.
Menstruační cyklus se většinou srovná časem. Okolo sedmnáctého roku už by se měla dostavovat „pravidelně“
zdroj:pro slečny.cz jiné
http://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&aq=hts&oq=&hl=cs&i­e=UTF-8&rlz=1T4GGNI­_csCZ501CZ502&q=ne­pravideln%c3%a1+men­struace+u+mlad%c3­%bdch+d%c3%ad­vek

Damiana

V tomhle věku je to normální. Trvá to, než se menstruační cyklus upraví, ale i tak má na něj vliv toho dost. Stres, nemoc, problém s poruchou potravy… Pokud nemáš bolesti nebo tě netrápí žádné gynekologické komplikace (výtok) a zdravotní potíže, nech to být. Holky ve tvém věku občas blbnou s jídlem – nedostatečný kalorický příjem vede k poruchám cyklu a dokonce ke ztrátě menstruace – na to pozor! Jestli je tohle tvůj problém, to je jiná… Antikoncepci ti za sebe doporučovat nebudu, neboť nejsem jejím zastáncem, ale to je čistě můj osobní názor – jsem proti veškeré chemii. Nech své tělo zdravě dospívat, vyhýbej se kouření, alkoholu, sportuj, uprav jídelníček – přidej trochu masa a listové zeleniny, ořechy, naklíčené obilí. Vitamín E a železo je pro tvé tělo důležité, takže jestli máš ráda fast food, cukrovinky, brambůrky apod. tvé tělo z toho radost mít nebude. Ale jak říkám, neřešila bych to. V každém případě si o tom ale promluv spíš s mamčou než s cizími lidmi na netu. Je to taky holka a navíc ta tvoje nejbližší:-)

Protiva

A jíš pořád stejně? Žádná dieta nebo hladovka? Přítelkyně si to posouvala určitým jídlem.

anonym

Bez ohledu na některé rady je třeba návštěva lékaře. Zanedbat zdánlivě bezvýznamný problém, to se Ti může celoživotně vymstít. Mamince se neboj svěřit, také byla mladá a určitě i ona měla s menstruací své zkušenosti i své problémy. Neboj se toho, že lékař Ti bude nerozumně vnucovat léčbu, která by Ti neprospěla. Proto Ti také navrhuji, aby jsi šla na gyndu s maminkou. Neboj se toho, lékaři jsou ohleduplní a při vyšetření nechají maminku počkat vedle. Lékař Ti vysvětlí, v čem spočívají Tvoje potíže a bude hledat způsob, jak Ti pomoci. Nepravidelná menstruace je přirozená tak půl roku od jejího začátku. Pokud jsou v jejích cyklech i potom výrazné nepravidelnosti, tak to není dobře. Zvlášť ne, když Ti přichází rychleji než po 28 dnech. Takový zrychlený cyklus Tvůj organizmus nezdravě vysiluje. Jestliže Ti radí v této věci pánové, tak je tím úsměvější, že neznají na vlastní kůži, o co se vlastně jedná. Nepravidelnost každopádně organizmus zatěžuje. Pokud je způsobena kolísající hladinou hormonů, tak je málo pravděpodobné, že ji ovlivní změna stravovacích návyků. Je třeba se stravovat rozumně a zdravě, ale ani sebelepší strava není všelék.
Uzavírám svou radu tím, aby ses nenechala zblnout nerozumnými názory, promluvila o svých potížích s maminkou a nebála se zajít k odborníkovi.
Užila jsem si s nepravidelnými měsíčky svoje. Každá jsme originál a u každé funguje tělo jinak. Není pravdou, že se vždy cyklus upraví sám od sebe a v určitém věku. Držím Ti palce, abys sebrala zavčas odvahu a udělala se svým problémem pořádek.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Potrefefená se hlásí ke slovu? Svoje názory si můžeš vyprávět kdekomu, ale tady se jedná o zdraví dítěte a ono dítě by mělo řešit svoji situaci s lékařem (a to ty rozhodně nejsi)
a s maminkou. Kdybys byla ve správné formě, tak bys pochopila, že naším úkolem na této LAICKÉ poradně, nasměrovat dítě správným směrem a hlavně nepoškodit. Tvoje subjektivní názory laika mohou dítě nadobro poškodit, ale ty za to neponeseš žádnou odpovědnost. Kdyby tvoje dítě v tomto věku dalo
na zcestné názory nějaké anonymní něco na nějaké poradně, co bys dělala?

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Samba, z tebe vždycky neomylně vyhřezne ta tvoje uražená ješitnost.
Ani se nedivím, že máš zdraví v rozkladu s tvými názory na lékaře a léčiva…ale radit podobný postup někomu jinému, natož dítěti je zvrácenost. To je asi tak všechno, proč bych jinak s tebou ztrácela čas, že?