Comanch

Je nutný souhlas při natáčení lidí?

Vždycky mě zajímalo, zda když vás někdo natočí na kameru a pak je to v televizi, musí žádat o váš souhlas a pokud ho nedostane, je nucen dát tam alespoň cenzuru.

Nebo i bez toho, aby to bylo v televizi. Můžu třebas vzít kameru a natáčet si strážníka když s ním mluvím?

Děkuji za odpověď na zvláštní, ale zajímavou otázku

Nejlepší odpověď
dědapetr

Pravidla při natáčení.Kodex České televize.
http://www.ces­katelevize.cz/vse-o-ct/kodex-ct/cl-16-pravidla-pri-nataceni/
http://czblog­.cz/muze-obcan-natacet-policisty-pri-silnicni-kontrole/

Další odpovědi
anonym

Neni nutny souhlas – jen napr. : Nikdo neni dokonaly , tak vim , ze tam ty lidi musi podepisovat souhlas. Ale tocit na video muzu trebas meho souseda cely den a nic nezmuze. P.S. Ja ho ale netocim , neni moc hezkej. Snad sem nechodi a nepozna me !! ☹ -iv-

led

Pri nakrúcaní filmu na zverejnenie musí byť súhlas nakrúcaného. Výnimka je pri verejnom činiteľovi, tam súhlas nemusí byť (má to v náplní práce)

mokador

jo

fablen

  • iv-: velmi jsem se Tvým příspěvkem pobavila 🙂.

Taková PČR nás denně natáčí na kamery, které mají ve městech umístěné bůhvíkde. Je pravda, že do TV to snad nedávají, ale těžko říct jestli se sledováním sami občas dobře nebaví.