Mravenec

Je nutné mít na koloběžce helmu? A může se s ní jezdit po chodníku?

Otázka je jasná. 😁

Odpovědi
ivzez

Formulaci otázky byste měl věnovat více pozornosti.
Pravděpodobně chcete vědět něco jiného,
ale ptáte se, jestli můžete s helmou jezdit po chodníku.

Po chodníku můžete jezdit s kočárkem (s helmou i bez ní)
nebo malé děti na třikolce (ale bylo pro ně lepší hřiště).

S koloběžkou můžete po chodníku jít (koloběžku můžete tlačit/vézt nedle sebe).
Na koloběžce ani na kole byste po chodníku jezdit neměl (s helmou ani bez ní).

Drap

Helmu mít nemusí. Je účastníkem silničního provozu, měl by je po silnici. Na chodníku může tlačit. Může však jezdit po cyklostezkách

gecco

Koloběžka je zákonem řazena do stejné kategorie, jako bicykl – takže helmu do 15 ano (doporučená je pro všechny), jízda po chodníku ne…
😉

cukrar

Odpověď je taky jasná, ale ne vždy se předpisy řídíme.
http://www.ye­doo.eu/cz/cla­nek/kolobezky-v-silnicnim-provozu.aspx

annas

Ad ivzez, děkuji. Chápu stejně, jak o tom svědčí mé příspěvky. Tazatel je přesvědčený o správnosti formulace, takže mu jde zřejmě o nošení helmy.

annas

S čím se smí jezdit na chodníku? S helmou nebo s koloběžkou?

quentos

otázka mi zprvu nebyla jasná, nebylo jasné, kdo co, popř. kdo koho sní.

annas

Ad quentos . Je stále chybně stylizovovaná. První věta končí … helmu? Pokračuje „A může se s ní …“ Z toho vyplývá, že s helmou. 🙂

Mravenec

Promiň, již jsem to opravil, hned na začátku. 😁