irij

Je nutno udělat všechny kroky najednou nebo stačí např přidat nový disk ?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-vlastne-znamena-vykonejsi-opocitac
Doplňuji:
Defin podle které je poč. tak rychlý jako nejsl. článek-dobrá.Jak ho ale poznám. Poč potřebuju hlavně k tvorbě filmů.

Myslím tedy,že možná půjde spíš o kapacitu a přidat disk by stačilo pracuju v pinnaclu a bylo by to asi dost rychlý!?

Odpovědi
hanulka11

Více paměti
Nejjednodušeji se počítače vylepšují pouhým přidáním paměti. Čím více jí je, tím lépe. Programy se spouštějí rychleji, pevný disk nebude tak často slyšet a přistihnete jej méně často při práci. Majitelé Windows Vista by „ramky“ nikdy neměli mít méně než dva gigabyty. Pokud nevíte, jakou paměť dokoupit, použijte diagnostický nástroj CPU-Z (cpuid.com).

Více místa
Prostor pro data dojde na 200GB pevném disku poměrně rychle. Brzy budete stát před rozhodnutím co smazat nebo zálohovat na externí médium (DVD kotouč, externí disk atd.). Doplnit počítač o další disk proto nikdy není zbytečné. Jednu jednotku pak můžete používat pro zálohování důležitých dat. Budete tak více chráněni před případným hardwarovým selháním. Nezapomeňte ponechat mezi dvěma disky v počítači prostor. Budou se pak lépe chladit

ale vše bylo popsáno v odkazu

iq

No tak novým diskem výkon nezvýšíš.Jedině použít rychlootáčkový,ale investované peníze se dají využít určitě lépe.Tak zkus napsat na co potřebuješ zvyšovat výkon( na hry,grafiku,převod folmu apod.),určitě nemusíš měnit vše,ale na druhou stranu jednotlivé komponenty musí být alespon výkonově podobné.Stručně řečeno rychlost počítače je jen taková jak rychlý je jeho nejslabší článek.