brokolice

Je nutne se preockovat proti spalnickam?

Dobry den, koncem cervna jedeme na dovolenou dp oblasti, kde zrovna radi spalnicky. Jede s nami maly bratr (vek 8 let). Proti spalnickam, pokud se nemylim, je v CR povinne se ockovat. Nenasla jsem na netu vsak, dokdy ockovani trva a jestli je potreba se po urcite dobe preockovat (jako tomu je napr. U cerneho kasle apod.) Doktorku mam daleko, tak se ptam zde. Dekuji.

Odpovědi
anonym

Pokud byl bratr správně naočkován (2 dávky vakcíny), je chráněn proti nákaze (odhaduje se, že minimálně 20 let)…
😉