Je nutné psát do patičky webu, klišé jako „Všechna práva vyhrazena, Kopírování zapovězeno,…“?

Nejlepší odpověď
baghira

Samozřejmě že ne – autorská práva jsou daná zákonem, ne tím, co kam napíšeš.

Kromě toho, ne každé kopírování je automaticky porušení něčích práv.

Další odpovědi
tom004

Dobrý den.Myslím si,že to není „klišé“,a je nutné se touto větičkou chránit.Například to znamená,že:

Provozovatel se zříká odpovědnosti za věcné a technické nepřesnosti či chyby.
Provozovatel si vyhrazuje právo na změny a úpravy bez předchozího upozornění.
Provozovatel nenese vůči jiným subjektům odpovědnost za příme i nepřímé následky škod, vzniklé použitím informací získaným prostřednictvím provozovaného serveru.
Provozovatel nenese v žádném případě následky ušlého zisku a vzniklých nákladů provozem nebo ukončením či přerušením činnosti.

Při absenci tohoto „klišé“,a při případném právním sporu,by mohl mít provozovatel problém.
Autorský zákon,je o jiném druhu právní ochrany.Patří do něj i zmiňované kopírování.

arygnoc

ne.
kopíruje se , kopírovalo se a bude se kopírovat.

tomu prostě nezabráníte.
Mimochodem – je to i naturelem – a Češi kradou, co můžou – i stránky nebo jejich obsah.