Avatar uživatele
Neonka

Je nutné nosit dioptrické brýle nepřetržitě? Není lepší nechat občas oči ´´procvičit se´´ bez nich?

Děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
Annas, děkuji Vám.
Já se tu knihu někde pokusím sehnat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, quentos, Jahoda, vagra před 4802 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Názory lékařů se různí. Koupila jsem knížku Dobrý zrak bez brýlí. V ni je uvedeno:

„Brýle jsou rychlým a snadným prostředkem na odstranění dočasně zhoršeného vidění. ale nemohou být pro zrak trvalou pomůckou. Když se rozhodneme k trvalému nošení brýlí, pak tím odahzujem přirozenou možnost pro zotavování oka.
Soustavním nošením brýlí se zrak ustavičně zhoršuje, proto je dobré zahájit přírodní léčení. Zjistíme, že brýle budem měnit stále za slabší“.

V knize jsou dále uvedeny postupy léčeby vadného zraku, ktré byste musela provádět, aby se zrak zlepšil.

Tišětný zdroj František Vícha Dobrý zrak bez brýlí.
Doplňuji:
Opravuji překlepy: odhazujeme, soustavným, léčby, které, tištěný.

Mám novou klávesnici, chvíli trvá, než si na ni zvyknu.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

Neonko,knihu o které píše Annas nemusíte shánět a myslím že není nutné ji ani kupovat.
Najdete ji po kliknutí na zdrojovou adresu.

Zdroj: http://www.web-ferenc.ic.cz/e­book/dobry_zrak_bez­_bryli.pdf

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Záleží na konktrétním případu.
Různě velké postižení , různé vady atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Já nosím na blízko a bez nich už to nejde. I když se snažím někdy zaostřit , není to dobré.
Pokud Vám předepsal brýle doktor k trvalému nošení, tak zřejmě věděl proč, oko je velmi citlivé a není radno si se zrakem zahrávat. V jakémkoliv případě, kdy máte jen trochu pochybnosti je lépe zajít za očařem.Některá vada pokud se zanedbá těžko jde později napravovat.
Vím co říkám, manžel se léčí na očním už moc let. Zpočátku se to zdálo prkotina, ale nebyla to .

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek