I am Kejbý

Je nutné nechat nepečený dort v lednici do druhého dne?

Chtěla bych udělat nepečený dort, ale zítra nebudu doma, takže bych byla ráda, kdyby se dal jíst ještě dnes. Jde to, nechat ho v lednici jen třeba pár hodin?

Nejlepší odpověď
Damiana

Není. Týká se to dortů, které se obvykle dělají večer, aby do druhého dne ztuhly. Když ho uděláš teď (po deváté dopoledne), není problém si na něm večer nebo už i odpoledne pochutnat. Záleží na typu dortu. Pokud děláš s piškoty a smetanou (nebo pudinkem), je ztuhlý dřív, než ten s tekutou želatinových náplní, která potřebuje je zpevnění určitou dobu.

Další odpovědi
Drap

Je více nepečených dortů, nevíme který chceš dělat. Většina nemusí být do druhého dne, ale musí dokonale ztuhnout.

hanulka11

jde …ale lepší se rozleží do druhého dne a pěkně se pak dá krájet
po pár hodinách to půjde špatně – lepší by bylo třeba udělat pohoštění do pěkných pohárů /stejné složení jako bys dělala dort/ pokud chceš aby se to po pár hodinách konzumovalo.

lukyLuky

dort ihnet upect, nenechat syrovy do dodruheho dne ne!!!!