Keyna

Je nutné mít k ČOV mikroprocesorové časové řízení ČOV – AQC Basic?

Chceme ČOV a v doplňkovém zboží mají tuhle věcičku. Je ale nutná pro provoz? Všude jen píší že ušetří provoz a náklady ale nestačilo by jen ČOV napojit na noční proud? Máte někdo? Poradíte prosím. děkuji

Odpovědi
cochee

No já doma ČOVku nemám, ale stáhni si v odkazu ve Zdroji pdf s návodem k té řídicí jednotce, na straně 4 najdeš popis jejích programů a tím se v kostce dovíš, co umí. Samozřejmě lze napojit dmychadlo napřímo na noční proud, ale záleží na poměru vaší „produkce“ špinavých vod ku kapacitě vaší ČOV. Pokud ta doba nočního proudu bude nedostatečná, nebudete vodu čistit dostatečně, plus bude ČOVka smrdět. Pokud zas bude zbytečně dlouhá, budete zbytečně spotřebovávat elektřinu a opotřebovávat dnychadlo. A nezapomeň ještě na jedno, že ne všichni mají tarif elektřiny s nočním proudem. Samozřejmě tuhle ŘJ lze nahradit něčím méně komfortním, za to levnějším, třeba mechanickými spínacími hodinami, které začínají cenově už kolem stovky – dvou, pokud nevadí, že nemají krytí do vlhkého prostředí, jako ta řídicí jednotka.

Zdroj: http://www.cis­teniodpadnichvod­.cz/wp-content/upload­s/N%C3%A1vod-k-obsluze-%C5%99%C3%ADd%C3%AD­c%C3%AD-jednotky-AQC-Basic.pdf