ellamakrela

Je nutné jít s kouskem ulomeného zubu k zubaři?

Při jedné činnosti se mi omylem ulomil kus zubu. Je to doopravdy jen malinký kousíček. Nijak mě to nebolí, je nutní s tím jít k zubaři? Děkuju

Nejlepší odpověď
iceT

On se ti bude časem obrušovat a stejně k zubaři budeš muset. Měla jsem podobně uštípnutý rožek a zubařka napřed ho chtěla opravit korunkou a pak od toho ustoupila, že je škoda brousit jinak zdravý zub. Nakonec po čase se odlomil další kousek a to už tu korunku dát musela.

Další odpovědi
mosoj

Není. Počkej až se rozlomí celý. Bude to za víc pěněz.

gecco

Ten ulomenej kousek klidně zahoď – zubař jej potřebovat nebude…
😉
Ale tím ´zbytkem´ v čelisti si k zubaři zajdi – neošetřený pahýlek se ti výrazně rychleji zkazí…

Děda Louda

To rozhodně nutné není. Stačí ho poslat poštou.