L_85

Je nutné dokládat příjem při nebankovní půjčce???

Chci si na Mall.cz koupit mobilní telefon za cca 5.000,–Kč. Tento týden je na webu Mall.cz akce se splátkami bez navýšení, v deseti splátkách, prostřednictvím společnosti Cetelem. Tj. 10× 500,–Kč. Nemám trvalý a prokazatelný příjem, nicméně z brigád se mi relativně dobře daří, jen zkrátka nemůžu dát celých 5.000,–Kč naráz. Pokud v žádosti o úvěr vyplním, že jsem nezaměstnaný nebo např. čistou lež (vyplním bůhví co), poskytnou mi tento nákup na splátky??? Vždyť je to jen „blbých“ 500,–Kč měsíčně…

Nejlepší odpověď
klumprt

Uvedení nepravdivých údajů při žádosti o úvěr je trestný čin úvěrový podvod podle § 211 tr. zákoníku bez ohledu na to, jestli úvěr dostaneš nebo ne. Dokonce bez ohledu na výši půjčovaného obnosu. Viz zde: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h5­.aspx
Tohle se prostě doporučit nedá. Doporučit se dá to, co radí aramah. Kromě toho, že nebudeš lhát, tak za deset měsíců stejný mobil může být levnější nebo za stejné peníze lepší.
Mimochodem, jako pracující člověk s lehce nadprůměrnou mzdou mám mobil za 3500 Kč. Jsem snad divný? Asi jiné priority…

Další odpovědi
aramah

Tak si těch bxxxch 500 dávej na stranu, a za 10 měsíců máš mobil. A nemusíš lhát 🙂

Kepler

Cetelem je jedna ze slušnějších poskytovalů půjček. Mám ale obavy, že bez záruky pravidelných příjmů ti splátky neschválí. Pokud úvěr získáš podvodem a nebudeš splácet, což se docela snadno může stát, pak to skončí dost špatně.

Stanislav1

V zásadě bych řekl, že je to nutné uvádět. Naštěstí také existují speciální produkty, které to nevyžadují. Informace zde: http://www.co­olpujcky.cz/puj­cky-bez-dolozeni-prijmu ale je potřeba počítat s tím, že si za to připlatíte, protože je to prostě pro poskytovatele větší míra rizika.