Capik166

Je nutné chodit na praxi k firmám během školy?

Ted jdu do tretiho rocniku a studuju Mechanik-elektrotechnik. Budeme chodit na praxi do ruznych firem na 3–5 mesicu. Druha skupina bude na praxich ve skole. Mohu byt porad ve skole a nechodit do tech firem?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Rozhodně je to klepší chodit na praxi do firem, protože po dokončení studia budeš zaměstnatelnější.

Otázka je jaká jsi „osobnost“, aby jsi neudělal škole ostudu.

Další odpovědi
jmhad

Vše záleží na dohodě.Pokud máš pádné argumenty a vysvětlíš je tomu,kdo Vás rozdělil do skupin,můžeš mít praxi i ve škole.Rozdělení na skupiny,řekněme z profesionálního hlediska,by mělo být děláno tak,že nad každým jménem podumají 2–3 odborníci – učitel,mistr a řeknou – tomu prospěje tohle a tomu stačí ono.A dotyčnému vysvětlí důvod a záměr.Většina to pak pochopí.Ale pokud se to ale udělá systémem polovinou jmenného seznamu – polovina tam a polovina sem,pak by měl být ctěn zájem a názor studenta.

venkovan

To poznáš až přijdeš po škole do provozu. Kdo si omaká během studií reálný provoz, zpravidla je na tom lépe, než ti co byli jen ve škole. Sám jsem prošel podobnu školou – povinných praxí během studia v terénu bylo mnoho, navíc každé prázdniny byly z části zkráceny o praxi v provozu.
Výsledkem bylo, že po škole jsme se velmi rychle zapojili do řízení výroby. Stejně tak to vidím u studentů, kteří dnes chodí ke mne na brigády. Často na svých vysokých školách moc praktických aktivit nemají. A ti studenti kteří si tu praxi trochu na vlastní ruce a nohy ošmatali, tak hned od počátku se nenechávají moc oblbovat dodavateli prací.
Takže, není to naškodu – navíc od starých praktiků se naučíš jak otevírat pivo šroubovákem či jiným pracovním nářadím a jak kamarádovi vyfouknout z housky salám, aniž by o tom nevěděl.

led

Nikdy neuškodí premietnuť si teóriu v praxi.
Na druhej strane dosť študentov je viac teoretikov a ľavorukých, v škole sú kvôli rodičom, takým nepomôže ani tá prax.
V škole sa študent naučí teóriu, ale napríklad nevidí
ako vyzerá elektromotor po preťažení, ako krátkodobo núdzovo zpojazdniť elektrorozvodňu, čo urobí fén padnutý do vane, prečo na elektrických zásuvkách musia byť dobre dotiahnuté kontakty (nevidí iskrenie ´nuláku´ a necíte následné teplo) a podobné „vylomeniny“
Doplňuji:
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/539735/DSC03596_0000­.jpg