Ella

Je nutné cestovní pojištění do Chorvatska?

Nejlepší odpověď
Vseznalek88

Občané České republiky jsou v Chorvatsku ošetřováni zdrama ( stačí předložit kartičku tvojí zdravotní pojiš´tovny)
Jak by to bylo s případným převozem ( a´t už raněného nebo zesnulého) to netuším.
V každém případě se připojistit vyplatí

Další odpovědi
hanulka11

To je otázka – Já vždy když cestuji pojištění si sjednám – to ale každého věc …

mosoj

Povinné není, ale popřemýšlej jak zaplatíš takovou záchrannou akci či něco podobného. Zde se jedná o statisícové částky.
Pojištění stojí pár korun proti těmto úhradám.

Michal Kole

Pokud si pamatuji tak umíš plavat, z toho lze logicky vyvodit, že polezeš do vody a tam se ti může spoustu věcí stát viz video:

http://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/103150800­42-tep-24/212411058130013

A léčba v zahraničí je někdy dražší a v letovisku nemusí byt zrovna nejlépe vybavená nemocnice což by si ve vážném zdravotním stavu vyžádalo přepravu vrtulníkem hlouběji do vnitrozemí.

Až by se tvůj zdravotní stav stabilizoval, šlo by tě na doléčení přepravit letecky nebo pozemně do České nemocnice na doléčení.

Ona škoda nemusí být jen na tvém „zdraví“, když se začneš topit, ale škodu můžeš i způsobit ty od banality, že v obchodě nechtěně schodíš limonádu ve skle, která se rozbije a škoda je několik kun a že pozbíráš střepy a vytřeš prodejnu, ale třeba můžeš nechtěně někoho srazit ze schodů (půjde proti tobě babička oberlích, bude úzké schodiště tobě ujede noha,a dostane se do trajektorie posunu berle, babička to nevybalancuje a spadne a něco si zlomí)

Nebo půjdeš rychle ze schodů dolů a za roh, kde není vidět půjde opět babička o berlích ty ji nečekáš a „nabouráte“ do sebe.

Určitě by šlo vymyslet i spousta jiných věcí co se může stát.

Nemusíš se třeba hned topit, může se ti udělat špatně z jídla nebo sníš ovoce, které má chemicky ošetřenou kůru nebo bylo dlouho na sluníčku.

devitkac

Cestovní pojištění nutné samozřejmě není, nicméně i tak je lepší si jej srovnat. Já si jej třeba sjednávám před každou cestou do zahraničí. Člověk totiž nikdy neví co se může stát. Pokud si cestovní pojištění nechcete sjednávat kvůli tomu, že vám to příjde drahé, tak zkuste mrknout sem https://www.hy­perfinance.cz/po­jisteni/cestov­ni-pojisteni/ a třeba tam najdete pojišťovnu, která vám jej nabídne levněji.

jan.simecek

Za mě určitě cestovní pojištění sjednat, vždy sjednávám online před dovolenou http://www.er­vpojistovna.cz/cs/ces­tovni-pojisteni