nikulin

Je nutné celodenní vzduchování pro bety a neonky?

Mám menší akvárko se samečkem bety a neonky, filtr společně se vzduchováním. Zajímalo by mě zda je nutné mít filtr se vzduchováním zapnutý celý den, kompresor docela hučí a když jdeme pryč nechcem to nechávat zapnuté..vydrží to třeba přes noc?

Odpovědi
Braník

Beta a neonky by měly v akváriu vydržet v pohodě,pokud je dobře osázeno rostlinkama.Záleží kolik máš litrové akvárium a jaký počet rybek.
Klidně motůrek na noc vypni,rybky se neudusí.

liunekira

Já jsem měla dvě bety v obyčejném akvárku bez rostlinek (jen dekorativní), každý den jsem jim tam chvilku foukala vzduch brčkem a byly v pohodě :)

NikkiD

Betty jsou tzv. labirintky, mají speciální orgán (labirint), díky kterému umí příjmat kyslík i z vodní hladiny, tudíž vzduchování nepotřebují. Já měla 3 samečky (v oddělených akváriích) každý se mi dožil úctyhodného věku okolo 2–3 let a neměla jsem ani filtr, ani vzduchování. Jsou to velmi vděčné a nenáročné ryby. U neonek si nejsem moc jistá, chovala jsem jich cca 10 v akva s obyčejným filtrem bez vzduchování a vše probíhalo bez problému. Ale bylo to v zimě, nevím jak by to zvládaly v létě.

FurbyStar

Betta by měla bez vzduchování v pohodě vydržet, pokud je na to zvyklá. O neonkách toho moc nevím, ale pokud chceš předejít nemocem, měl by jsi mít filtr zapnutý i přes noc, jelikož to rybám udělá lépe

nikulin

A pokud jsou jen umělé?