Je nutné celodenní vzduchování pro bety a neonky?

Mám menší akvárko se samečkem bety a neonky, filtr společně se vzduchováním. Zajímalo by mě zda je nutné mít filtr se vzduchováním zapnutý celý den, kompresor docela hučí a když jdeme pryč nechcem to nechávat zapnuté..vydrží to třeba přes noc?

Odpovědi:

Bronzový

Beta a neonky by měly v akváriu vydržet v pohodě,pokud je dobře osázeno rostlinkama.Záleží kolik máš litrové akvárium a jaký počet rybek.
Klidně motůrek na noc vypni,rybky se neudusí.

Já jsem měla dvě bety v obyčejném akvárku bez rostlinek (jen dekorativní), každý den jsem jim tam chvilku foukala vzduch brčkem a byly v pohodě :)

Pokročilý

Betty jsou tzv. labirintky, mají speciální orgán (labirint), díky kterému umí příjmat kyslík i z vodní hladiny, tudíž vzduchování nepotřebují. Já měla 3 samečky (v oddělených akváriích) každý se mi dožil úctyhodného věku okolo 2-3 let a neměla jsem ani filtr, ani vzduchování. Jsou to velmi vděčné a nenáročné ryby. U neonek si nejsem moc jistá, chovala jsem jich cca 10 v akva s obyčejným filtrem bez vzduchování a vše probíhalo bez problému. Ale bylo to v zimě, nevím jak by to zvládaly v létě.

Betta by měla bez vzduchování v pohodě vydržet, pokud je na to zvyklá. O neonkách toho moc nevím, ale pokud chceš předejít nemocem, měl by jsi mít filtr zapnutý i přes noc, jelikož to rybám udělá lépe

Diskuze k otázce

nikulin

A pokud jsou jen umělé?

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.