Fiverka

Je nutná garanční kontrola?

Když se koupí nové auto na leasing, je povinná garanční kontrola? Je to dost drahá sranda,tak chci vědět, jestli se to bez ní neobejde…díky
Doplňuji:
To znamená, že když si budu nadále dělat opravy atd sama tak nemusím chodit na garanční kontroly? Záruka byla dva roky a už máme auto déle… ale je možné, že leasingová společnost to vyžaduje?

Nejlepší odpověď
dědapetr

První garanční prohlídka je po vinná po ujetí 1500–2500km,aby mohla být uznána platnost záruky.

Další odpovědi
mosoj

Pokud chcete mít záruku tak ano. Je to podmínka pro její poskytnutí.
A platí to i pro auta bez leasingu.
Prodejce tak získá peníze které na př. zlevní při prodeji.

Pro dědapetr : To už dávno neplatí. 1. garanční prohlídka je po prvním roce používání , nebo po 15 000 km ( podle použitého oleje), což je interval výměny oleje.
Doplňuji:
Pokud máte auto po záruce tak samozřejmě je pouze na vás jak si auto budete udržovat.

Problémem asi je, že leasingová společnost to vyžadovat bude, protože do zaplacení leasingu je auto jejich, vy ho nevlastníte.

cukrar

Fiverka není povinná, pokud nechtete uplatňovat výhody od prodejce…
Klidně kontrolu vozidla můžete udělat sám(a) pokud máte možnosti a vědomosti.
Samozřejmě musíte jednat dle smluvních podmínek leasingové společnosti…