Damiana

Je nůše starý ženský skloňovací vzor?

Prý byla dříve místo růže (žena, NŮŠE, píseň, kost). Je to pravda?

Nejlepší odpověď
quentos

ano. Prý se vyměnila za růži proto, že když se dnes řekne nůše, skoro nikdo neví, o co jde.

Další odpovědi
hanulka11

ano byla, já se to tak učila

Doplňuji:
ani jsem nevěděla, že je nyní růže místo nůše

dudu

Ano, je to tak. Kromě doby ledové si také pamatuji, když se takto psalo slovo syrup a byl ve vyjmenovaných slovech. Také jsme krátce měli na základce krasopis!?

roxy52

Taky ani nevím,že je RŮŽE.

briketka10

ano je to tak, a nasmála jsem se dnes u pořadu Nikdo není dokonalý, pamatuju Nůši, ale tázající neznali právě ani tu Růži..a co vše jmenovali achjo vždy se tak nařechtám..
Doplňuji:
jmenovali Kozu, Kočku, ale i Krávu..málem jsem se opupínkovala

hanulka11

quentosi taky mě to napadlo jak mají dětem vysvětlovat co je nůše ,tak proto ta změna