Bohunkaa

Je normální že mě sprinty vůbec nejdou ale dlouhé tratě vždycky vyhraji ?

Odpovědi
Hamon

Ano, je to normální. A je fajn vědět v čem jsi dobrá, na co se tím pádem specializovat.

Irisa

Mám to stejně, je to normální :)

lady wolf

No jistě, je to normální.Nejsi nejspíš nejrychlejší běžec, ale zato máš největší výdrž a díky tomu vyhráváš v dlouhých tratích :)

Kelt

Sprint a krátké časy vyžadují rychlost, člověk běží anaerobně, musí podat velký výkon za krátký čas. Kdyby někdo takto běžel delší dobu, tak nevydrží.
Naproti tomu dlouhé tratě se běží aerobně, tedy příjem a výdej kyslíku je stejný, ale s výdejem energie. Pokud by se měli lidé hodnotit na základě vytrvalosti, existuje
Cooperův test., běh na 12 minut. podle výsledku a jsou charakterizovány jednotlivé věkové skupiny. Sprint vyžaduje rychlý výdej energie, běží se na kyslíkový dluh.
Někdo má fyzické předpoklady na sprint, ale protože nemá vytrénované srdce a plíce, nemůže být úspěšný v běhu na dlouhé tratě.

Barbar

Je to úplně normální;)

somosa

Já to mám přesně naopak ;)