bububabu

Je normální spotřeba 9000 kW v bytě 1+2 s klasickými spotřebiči, bojlerem, PC a kotlem na vytápění elektrikou?

Byt 1+2 klasické spotřebiče, bojler a PC + kotel na vytápění elektrikou. Vše nastaveno na noční proud a velice se šetří, to znamená, že se jen přitápí, není topení puštěno celý den nebo noc. Dokonce 1 místnost má radiátory vypnuté úplně. Nevaří se každý den, PC tak obden zapnuté anebo jen na chvilku.

Nejlepší odpověď
suaeda

Připadá mi to také hodně. Ač je v domácnosti hodně spotřebičů s vyšším příkonem tak 9 MWh za rok je dost. Bohužel částka se bude muset zaplatit a pak s dodavatelem hned řešit. Podobné případy se již staly. Jinak není od věci elektroměr občas sledovat a zapisovat si hodnoty např. měsíčně. Mimo to zkusit sledovat elektroměr, kdy je vše vypnuto a dále při samostatném zapnutí jednotlivého spotřebiče. A porovnat s údaji příkonu od výrobce spotřebiče. Chyba může být rovněž v rozvodu elektroinstalace po bytě a bohužel i v samotném elektroměru.

Další odpovědi
Dochy

9MW je na takový byt opravdu hodně 😉
Opravte svůj dotaz ať je jasné na co se ptáte. 9MW odpovídá menší elektrárně nebo celému paneláku.

Kepler

Předpokládám, že máš na mysli roční spotřebu v kWh. kW je jednotka výkonu, ne spotřeby energie. Vzhledem k tomu, že vytápění i teplá voda je na elektriku, zřejmě i vaření, tak se mi ta spotřeba nezdá přehnaná.

anonym

Není to normální spotřeba. Někde se vyskytla chyba. I já obývám 2+1, mimo topení máme 2 mrazáky, dvě lednice a v el. troubě se peče co druhý den a denně se na kamnech vaří a spotřeba je v průměru NT 2400, VT 1600.
Nahlas zvýšenou spotřebu dodavateli, který udělá kontrolu měřičů. Doplatek za elektřinu budeš muset zaplatit a v případě, že spotřeba není oprávněná, doplatek ti vrátí (E-on).

Drap

Pokud je to za den, tak je to příliš hodně.

zjentek

Oprava: nadprůměrné! Pokud to tedy není starý byt s 3,5– 4m vysokými stropy.

Dochy

Drap: píše 9000kW. To není za den. To je příkon. 9kWh za den by mohlo být přiměřených, záleží na spotřebičích.