Lucie.G

Je normální spát jen 5 hodin spát v noci?

Jdu spát asi 00:30 ve 3 hodiny ráno se vzbudí a jsem asi hodinku na mobilu a potom mě zase bere spaní usnu a spím jen 2 h. Takže se vzbudí v 6:15 vstávám je to normální takhle spát ale někdy je i výjimka a vzbudim se v 8 ale mám pak hrozné sny např. se mi zdá sen a že jsem venku s kamarádkami na jedno zakopnu a bolí mne noha a bolí mne noha i v realitě a po chvilce se z toho vzbudim
Doplňuji:
Je mi 12 let a tohle se mi děje už 2 měsíce

Nejlepší odpověď
klob1

No není to až tak normální

Doplňuji:
Ahoj.
Tak pravděbodobně se s tebou jen něco děje. Má to jistě nějaké opodstatnění. Musíš zjistit vliv – příčinu. Pak už to bude v pořádku. Můžeš mít nějaký stres nebo nějaké trápení, může to být s dospíváním. Nějakou myšlenkou, která tě trápí? To jestli někdo, ale v celku spí více nebo méně hodin, v tom by nebyl problém. Ale pokud se ti to stále děje, že chvilku spíš, pak ne a pak zase chvilku usneš a několikrát za noc. A takto to máš téměř každou noc. Tak to už něco znamená, že není v pořádku. Jinak pokud to máš jen za velkou dobu, tak s tím si nelam hlavu, to se stane.

Další odpovědi
Hlada

No není to až tak normální

Potřeba spánku je sice individuální, ale spát v tomto věku tak málo a ještě přerušovaně rozhodně není normální, stejně tak chodit spát po půlnoci.

marci1

No není to až tak normální

Ve 12 letech chodíš spát o půl jedné v noci ? Co na to říkají rodiče ? Potom se ale nediv, že nemůžeš v pohodě spát. Ulehnout k spánku je nejlepší mezi 22. a 24. hodinou. A ve 12 letech určitě i dříve. Potom budeš spát jak Šípková Růženka. 🙂

quentos

Ano je to normální

Co je to „normální“? Otázka je poněkud divně položena.
Potřeba spánku je podle posledních výzkumů velmi individuální, někomu to tudíž stačit může. Viz mou odpověď na podobnou otázku ve zdroji.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-hodin-denne-je-potreba-spat?podobna=1

Awe

Ano je to normální

Buď naprosto v klidu…2 týdny zpátky sem pravidelně každý den naspal jenom 3 hodiny a pak už sem spát nemohl.Tento víkend spím 16 hodin/den. Takže já v tom mám taky pěkný bordel

kesim

No není to až tak normální

mosoj

Ano je to normální

Doplňuji:
Já spím tak 3 hod. v noci a 4 i více dopoledne. Jenom si chrochňám.

anonym

Stává se mi to podobně

Když zakopneš,tak se prober!!!!

da ny

No není to až tak normální

Dostatečná doba spánku je individuální v závislosti na fyzickou a psychickou zátěž během dne.
Nediv se, děláš to špatně … ;)
Nařiď si budíka.
Mobil nech v jiné místnosti, nebuď „závislák“.Pozor na modré světlo před spaním a během spánku, radí vědci:
http://www.li­dovky.cz/pozor-na-modre-svetlo-pred-spanim-radi-vedci-fz9-/veda.aspx?c=A141215­_114806_ln_ve­da_ape
Vypni všechna elektronická zařízení v místnosti, ať nejsou pod proudem (kolíbka na prodlužováku). Nejhorší je modré světlo.
http://www.osud­.cz/modre-svetlo-smartphony-nejen-ze-rusi-vas-spanek-ale-mozna-i-nici-vase-telo
Nebezpečné telefony a Wifi ?
Ing. Milan Hein
Je autorem dvou desítek vynálezů z oblasti elektroniky. Byl vývojovým pracovníkem několika českých, rakouských a amerických firem. Milan Hein má cenu nejlepšího vynálezce ve zdravotnictví z roku 1985.
http://www.mi­lanhein.cz/fi­les/clanky/2011-02.pdf
http://www.mi­lanhein.cz/stu­die_snimac.php?id=04