Putin

Je normální soudit dnes Kramného na základě informací z médií?

Dle ankety si 91% lidí myslí, že je vinen, ale proč lidé tak hlasitě soudí pouze na základě hloupých médií? Vždyť jsou to teprve názory redaktorů, hlavně Blesku. Co když je opravdu nevinný? Proč jsou lidé tak hnusní?

Doplnění: Díky za odpovědi! A ještě, co to tomu bulváru dá, že lidé začnou věřit ve vinu Kramného?

Nejlepší odpověď
ivzez

To není jenom Kramný, odsouzení na základě médií se objevilo i v jiných případech.

@Gecco,
myslím, že není moc dobré názory a informace „ala Blesk“ podceňovat,
protože bohužel ovlivňují názor poměrně velkého počtu lidí (spousta lidí
odsuzuje právě na jejich základě).

„Zprávy médií“ můžu považovat za hloupé, za „hon na čarodějnice“,
ale ovlivnění řady lidí stejně nezabráním. V tom jsou podle mne nebezpečné.

Další odpovědi
gecco

Šmarjááááá…
Ty bereš v potaz názory ´ala Blesk´???

Kramného soudí soud (doufám, že rozumný soud) – to, co si o dané kauze myslí čtenáři Blesku je Kramnému, soudu i rozumným lidem úplně ukradené…
😉

marci1

Samozřejmě, že ho soudí soud a jen ten rozhodne, zda je vinen, či nevinen. Pro bulváry to je jen „hra“ pro čtenáře.

hanny 2

Na informace z médií a Blesku kašlu.
Ale myslím si,že mám na lidi tzv.„čich“.A Kram­nému – stačí,když ho vidím – nevěřím ani nos mezi vočima …

Luxx

netuším, kdo to je, ale média obecně by se měla brát s rezervou :)

ten který je

At už jdou s tím Kramným někam,tady jsou daleko důležitější události než nějaký Kramný!

Drap

Normální to neni. Bohužel v dnešní době to neni nic zvláštního nejen v přípaě Kramný, ale ve všem dění kolem nás. Každý soudný si uvědomuje že jsme každý den masírováni tendenčními informacemi ze všech medií a že skutečnost, či pravda jsou někde jinde.

arygnoc

tento a podobné prípady by rozhodne nemali byť medializované počas trvania procesu.

pochybujem, že súd nie je vystavený tlaku (verejnosti, médií, možno i „tých hore“, …).

😉

Hlada

Anketa je hrůzným obrazem vlivu bulváru na myšlení a důkazem snadné manipulovatelnosti. Je jasné, že je vrah, protože se nějak blbě tváří. Věřme, že spravedlnost bude spravedlivá, že nejsme svědky výroby dalšího Kajínka a že příští generace nebudou přejmenovávat ulice Horákové na ulice Kramného.

bolak

Já myslím že tak to není, ještě před několika týdny, když o něm psali na zpravodajských webech, tak většina lidí bylo pro Kramného, a přirovnávali jeho případ ke Kájínkovi, zhruba v poměru zhruba 80:20 (co se týče diskuzí) bylo pro Kramného nevinu. Teď, po tom co začal soud, po jeho výpovědích a výpovědích svědků jak se choval a co jim říkal (Novinky.cz zveřejňujou online celej soudní proces, včetně výpovědí svědků, otázkek obhájce a státního zástupce, připomínek soudkyně, výpovědi psychologů, doktorů se kterými komunikoval v egyptě, odborných znalců + znalecké posudky, prostě komplet..), se to najednou obrátilo o 180 stupňů.

gecco

Ivzez → „Zprávy médií“ můžu považovat za hloupé, za „hon na čarodějnice“,
ale ovlivnění řady lidí stejně nezabráním. – naprosto souhlasím.
Ale, domnívám se, že Kramný nebude souzen takto ovlivnitelnými lidmi.
___
Obecně máš pravdu – někdy se až děsím, jak tupý dav žere tendenčně podávané informace, jak jsou ti (někteří) lidé manipulovatelní.
Ještěže lynč je protizákonný…

ivzez

Kramného by neměl soudit ovlivněný nebo podjatý soud. Ale mně přijde „ovlivněná“ už délka vazby (podobně jako v případě Ratha). A bohužel si nedokážu představit, že by naši soudci dokázali nevnímat mediální „masáž“.

Což neznamená, že s tebou nesouhlasím. Mělo by to být tak, jak píšeš ty. Jen asi mám k našim soudcům i policistům méně důvěry…